Teambaas Mercedes wijt fout aan radioprobleem en looft Russell
BAHREIN (ANP) - Volgens de teambaas van Mercedes, Toto Wolff, had de fatale bandenwissel tijdens de GP van Sakhir te maken met een radioprobleem. Daardoor kwamen de opdrachten niet goed door in de garage. De baas van de renstal deelde ook complimenten uit aan George Russell (22), die door de fout ernstig gedupeerd werd.
"Het is duidelijk dat een van onze bandencrews de opdracht niet heeft gehoord. De radio werkte niet in de pitsstraat en toen de auto binnenkwam, wisten ze niet wat ze moesten doen en hebben ze de verkeerde banden verwisseld", aldus Wolff, die zijn twee coureurs door de fout vanaf positie 1 en 2 ver zag terugvallen en uiteindelijk achtste en negende zag worden.
"We hadden de stop ook niet kunnen doen, maar hadden een gat geslagen. Je kunt er twijfels over hebben, maar ik denk dat het het juiste besluit was. We hebben overall goed werk geleverd, technische fouten gebeuren. We moeten ervan leren."
Negende plaats
Russell leek op weg naar zijn eerste zege in de Formule 1, maar werd uiteindelijk negende. De Brit, de vervanger van de positief geteste Lewis Hamilton, zei over de boordradio dat hij niet wist wat hij moest zeggen en kreeg direct na de finish verontschuldigingen van de stafleden.
"Het was erg emotioneel", zei Wolff over het gesprek met Russell na de finish. "Maar dit zal niet zijn laatste kans zijn om een race te winnen. Dit is het begin van een sprookje, dat vandaag helaas niet is uitgekomen. Maar ik zou zeggen dat een nieuwe ster is geboren."
Wolff kon nog niet zeggen of Russell volgend weekend tegen de GP van Abu Dhabi opnieuw in de bolide van Hamilton rijdt. "Vandaag hebben we een nieuwe generatie gezien en de 'sky is the limit', maar niemand komt in de buurt van Lewis", aldus Wolff. "Als zijn test negatief is, dan is het zijn auto. Is zijn test positief, dan zit George opnieuw in de auto."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
16 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
13 uur geleden