Teambaas Mercedes wijt fout aan radioprobleem en looft Russell
BAHREIN (ANP) - Volgens de teambaas van Mercedes, Toto Wolff, had de fatale bandenwissel tijdens de GP van Sakhir te maken met een radioprobleem. Daardoor kwamen de opdrachten niet goed door in de garage. De baas van de renstal deelde ook complimenten uit aan George Russell (22), die door de fout ernstig gedupeerd werd.
"Het is duidelijk dat een van onze bandencrews de opdracht niet heeft gehoord. De radio werkte niet in de pitsstraat en toen de auto binnenkwam, wisten ze niet wat ze moesten doen en hebben ze de verkeerde banden verwisseld", aldus Wolff, die zijn twee coureurs door de fout vanaf positie 1 en 2 ver zag terugvallen en uiteindelijk achtste en negende zag worden.
"We hadden de stop ook niet kunnen doen, maar hadden een gat geslagen. Je kunt er twijfels over hebben, maar ik denk dat het het juiste besluit was. We hebben overall goed werk geleverd, technische fouten gebeuren. We moeten ervan leren."
Negende plaats
Russell leek op weg naar zijn eerste zege in de Formule 1, maar werd uiteindelijk negende. De Brit, de vervanger van de positief geteste Lewis Hamilton, zei over de boordradio dat hij niet wist wat hij moest zeggen en kreeg direct na de finish verontschuldigingen van de stafleden.
"Het was erg emotioneel", zei Wolff over het gesprek met Russell na de finish. "Maar dit zal niet zijn laatste kans zijn om een race te winnen. Dit is het begin van een sprookje, dat vandaag helaas niet is uitgekomen. Maar ik zou zeggen dat een nieuwe ster is geboren."
Wolff kon nog niet zeggen of Russell volgend weekend tegen de GP van Abu Dhabi opnieuw in de bolide van Hamilton rijdt. "Vandaag hebben we een nieuwe generatie gezien en de 'sky is the limit', maar niemand komt in de buurt van Lewis", aldus Wolff. "Als zijn test negatief is, dan is het zijn auto. Is zijn test positief, dan zit George opnieuw in de auto."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
6 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
9 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
9 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
11 uur geleden