Teambaas Mercedes: Verstappen al zeker van vierde wereldtitel
SUZUKA (ANP/DPA) - Het seizoen in de Formule 1 telt nog twintig races, maar teambaas Toto Wolff van Mercedes weet nu al dat Max Verstappen voor de vierde keer wereldkampioen wordt. "Niemand kan dit jaar Max tegenhouden. Zijn auto is spectaculair goed en hij rijdt spectaculair goed", zei Wolff in Suzuka nadat de Nederlander van Red Bull voor het derde jaar op rij de Grote Prijs van Japan had gewonnen.
Verstappen won dit jaar ook de races in Bahrein en Saudi-Arabië. In de Grote Prijs van Australië viel hij uit met remproblemen. "Dit seizoen gaat het er eigenlijk alleen nog om wie de beste van de rest is. Red Bull ligt ver voor, dan komen de andere teams. Ook Mercedes zal moeten vechten voor die tweede plaats, dat is de realiteit", zei de baas van Mercedes, die aan het einde van dit jaar zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton ziet vertrekken naar Ferrari. Hoewel Verstappen nog een langjarig contract heeft bij Red Bull, is bekend dat Wolff heel graag Verstappen in 2025 naar Mercedes haalt.
Mercedes presteerde in Japan matig. George Russell eindigde als zevende op 46 seconden van Verstappen. Hamilton werd negende. Wolff zag niettemin lichtpuntjes. "Als je alleen maar naar de cijfers kijkt, is dat niet goed. Maar we hebben wel vooruitgang geboekt in de afstellingen van de auto. Er is hoop dat het de komende races beter zal gaan."
Meer uit Sport
ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.
44 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena en Venus Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.
4 uur geleden