Teambaas Mercedes: Verstappen al zeker van vierde wereldtitel
SUZUKA (ANP/DPA) - Het seizoen in de Formule 1 telt nog twintig races, maar teambaas Toto Wolff van Mercedes weet nu al dat Max Verstappen voor de vierde keer wereldkampioen wordt. "Niemand kan dit jaar Max tegenhouden. Zijn auto is spectaculair goed en hij rijdt spectaculair goed", zei Wolff in Suzuka nadat de Nederlander van Red Bull voor het derde jaar op rij de Grote Prijs van Japan had gewonnen.
Verstappen won dit jaar ook de races in Bahrein en Saudi-Arabië. In de Grote Prijs van Australië viel hij uit met remproblemen. "Dit seizoen gaat het er eigenlijk alleen nog om wie de beste van de rest is. Red Bull ligt ver voor, dan komen de andere teams. Ook Mercedes zal moeten vechten voor die tweede plaats, dat is de realiteit", zei de baas van Mercedes, die aan het einde van dit jaar zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton ziet vertrekken naar Ferrari. Hoewel Verstappen nog een langjarig contract heeft bij Red Bull, is bekend dat Wolff heel graag Verstappen in 2025 naar Mercedes haalt.
Mercedes presteerde in Japan matig. George Russell eindigde als zevende op 46 seconden van Verstappen. Hamilton werd negende. Wolff zag niettemin lichtpuntjes. "Als je alleen maar naar de cijfers kijkt, is dat niet goed. Maar we hebben wel vooruitgang geboekt in de afstellingen van de auto. Er is hoop dat het de komende races beter zal gaan."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden