Teambaas Mercedes: snel duidelijkheid over teamgenoot Hamilton
BERLIJN (ANP) - Toto Wolff, de grote baas van Formule 1-renstal Mercedes, belooft volgende maand bekend te maken wie in 2022 teamgenoot van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zal zijn. De keuze gaat tussen zijn huidige partner Valtteri Bottas en George Russell, die nu voor Williams rijdt.
"We moeten een keuze maken tussen de stabiliteit die Valtteri biedt en het talent van George, die de toekomst voor zich heeft", zegt de 49-jarige Wolff in Bild am Sonntag. "Ik wil in september duidelijkheid hebben over dit onderwerp. Zo kunnen beiden zich op de juiste manier voorbereiden op komend seizoen."
De 23-jarige Russell komt uit het opleidingsprogramma van Mercedes en wordt beschouwd als een beschermeling van Wolff. In december vorig jaar verving de Brit zijn landgenoot Hamilton al eens in de GP van Sakhir.
Discussie
Bottas rijdt sinds 2017 voor Mercedes en eindigde in de afgelopen twee jaar als vicewereldkampioen achter Hamilton. Maar de positie van de 31-jarige Fin staat mede door een aantal incidenten op de circuits al enige tijd ter discussie.
Hamilton verlengde zijn contract bij Mercedes vorige maand tot eind 2023. Zijn grote doel is een achtste wereldtitel. Hij deelt nu het record nog met de Duitser Michael Schumacher.
In de huidige WK-stand heeft Hamilton een voorsprong van 8 punten op nummer 2 Max Verstappen (Red Bull). De eerstvolgende Grand Prix is op 29 augustus in België en een week later vindt de Grote Prijs van Nederland in Zandvoort plaats.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
9 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
11 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
12 uur geleden