Teambaas Mercedes: snel duidelijkheid over teamgenoot Hamilton
BERLIJN (ANP) - Toto Wolff, de grote baas van Formule 1-renstal Mercedes, belooft volgende maand bekend te maken wie in 2022 teamgenoot van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zal zijn. De keuze gaat tussen zijn huidige partner Valtteri Bottas en George Russell, die nu voor Williams rijdt.
"We moeten een keuze maken tussen de stabiliteit die Valtteri biedt en het talent van George, die de toekomst voor zich heeft", zegt de 49-jarige Wolff in Bild am Sonntag. "Ik wil in september duidelijkheid hebben over dit onderwerp. Zo kunnen beiden zich op de juiste manier voorbereiden op komend seizoen."
De 23-jarige Russell komt uit het opleidingsprogramma van Mercedes en wordt beschouwd als een beschermeling van Wolff. In december vorig jaar verving de Brit zijn landgenoot Hamilton al eens in de GP van Sakhir.
Discussie
Bottas rijdt sinds 2017 voor Mercedes en eindigde in de afgelopen twee jaar als vicewereldkampioen achter Hamilton. Maar de positie van de 31-jarige Fin staat mede door een aantal incidenten op de circuits al enige tijd ter discussie.
Hamilton verlengde zijn contract bij Mercedes vorige maand tot eind 2023. Zijn grote doel is een achtste wereldtitel. Hij deelt nu het record nog met de Duitser Michael Schumacher.
In de huidige WK-stand heeft Hamilton een voorsprong van 8 punten op nummer 2 Max Verstappen (Red Bull). De eerstvolgende Grand Prix is op 29 augustus in België en een week later vindt de Grote Prijs van Nederland in Zandvoort plaats.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
46 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
1 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
4 uur geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
6 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
6 uur geleden