Teambaas McLaren wil effectievere straf Verstappen na aanrijding
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Andrea Stella van het Formule 1-team McLaren heeft opgeroepen tot "effectieve straffen", na de aanrijding van Max Verstappen en zijn coureur Lando Norris in de Grote Prijs van Oostenrijk. Bij een poging van de Britse McLaren-coureur om Verstappen te passeren, kwamen de achterwielen van beide wagens tegen elkaar.
Door de aanrijding moest zowel Verstappen als Norris naar de pits met een lekke band. De Nederlandse Red Bull-coureur kon nog terug de baan op en eindigde als vijfde achter winnaar George Russell. Norris viel uit.
Verstappen werd door de stewards aangewezen als schuldige van het incident en kreeg een tijdstraf van tien seconden en twee strafpunten op zijn racelicentie. De wereldkampioen vond zelf dat hij niets verkeerd had gedaan.
Eerdere incidenten
"De hele wereldbevolking heeft gezien wie verantwoordelijk was, behalve een kleine groep mensen", zei Stella. "Het probleem dat erachter ligt, is dat als je dit niet eerlijk benoemt, het terug blijft komen."
De teambaas van McLaren verwees daarmee naar eerdere incidenten tussen Verstappen en de Britse Mercedes-coureur Lewis Hamilton in seizoen 2021. "Dit keert terug omdat het in het verleden niet duidelijk genoeg is besproken en strenger bestraft is. We hebben zo veel respect voor Red Bull en voor Max. Zij hoeven dit niet te doen."
Stella: andere regels
Stella riep op om op een andere manier te straffen. Verstappen had nu nog voordeel omdat hij met zijn vijfde plaats nog tien punten haalde en Norris door het uitvallen niet. "De regels moeten worden toegepast op een manier die effectief is. Als de ene wagen eruit ligt als gevolg van een incident, moet de straf ook proportioneel zijn."
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
50 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiƫr van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
22 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
1 dag geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
1 dag geleden