
Teambaas McLaren wil effectievere straf Verstappen na aanrijding
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Andrea Stella van het Formule 1-team McLaren heeft opgeroepen tot "effectieve straffen", na de aanrijding van Max Verstappen en zijn coureur Lando Norris in de Grote Prijs van Oostenrijk. Bij een poging van de Britse McLaren-coureur om Verstappen te passeren, kwamen de achterwielen van beide wagens tegen elkaar.
Door de aanrijding moest zowel Verstappen als Norris naar de pits met een lekke band. De Nederlandse Red Bull-coureur kon nog terug de baan op en eindigde als vijfde achter winnaar George Russell. Norris viel uit.
Verstappen werd door de stewards aangewezen als schuldige van het incident en kreeg een tijdstraf van tien seconden en twee strafpunten op zijn racelicentie. De wereldkampioen vond zelf dat hij niets verkeerd had gedaan.
Eerdere incidenten
"De hele wereldbevolking heeft gezien wie verantwoordelijk was, behalve een kleine groep mensen", zei Stella. "Het probleem dat erachter ligt, is dat als je dit niet eerlijk benoemt, het terug blijft komen."
De teambaas van McLaren verwees daarmee naar eerdere incidenten tussen Verstappen en de Britse Mercedes-coureur Lewis Hamilton in seizoen 2021. "Dit keert terug omdat het in het verleden niet duidelijk genoeg is besproken en strenger bestraft is. We hebben zo veel respect voor Red Bull en voor Max. Zij hoeven dit niet te doen."
Stella: andere regels
Stella riep op om op een andere manier te straffen. Verstappen had nu nog voordeel omdat hij met zijn vijfde plaats nog tien punten haalde en Norris door het uitvallen niet. "De regels moeten worden toegepast op een manier die effectief is. Als de ene wagen eruit ligt als gevolg van een incident, moet de straf ook proportioneel zijn."
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australiƫ heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.
56 minuten geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van Indiana Pacers hebben de finale van de play-offs om de Eastern Conference bereikt. Ze versloegen Cleveland Cavaliers met 114-105 en kwamen daarmee op een onoverbrugbare 4-1-voorsprong.
1 uur geledenBOSTON (ANP/RTR) - Basketballer Jayson Tatum komt niet meer in actie in de play-offs voor titelverdediger Boston Celtics. De sterspeler heeft een operatie ondergaan aan een gescheurde rechterachillespees.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De laatste etappe van de Tour de France gaat dit jaar in Parijs door de historische wijk Montmartre. Dat hebben bronnen rond de organisatie aan het Franse persbureau AFP gemeld. Montmartre was vorig jaar ook opgenomen in het parcours voor de olympische wegwedstrijden en dat bleek een succes. Er stonden zo'n 500.000 mensen langs de straten.
16 uur geledenLECCE (ANP) - Casper van Uden was blij dat hij zijn ploeggenoten kon terugbetalen na al het werk dat ze voor hem hadden gedaan in de vierde etappe van de Giro d'Italia. "Ik deed het niet alleen, maar het hele team, alle mensen en de staf hebben het super gedaan", zei de 23-jarige sprinter van Picnic PostNL in het flashinterview na zijn eerste ritzege in de Giro.
16 uur geledenLECCE (ANP) - Wielrenner Casper van Uden heeft de vierde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige sprinter van Picnic PostNL was in de rit van Alberobello naar Lecce na 189 kilometer de beste in de massasprint. Van Uden bleef landgenoot Olav Kooij (Visma- Lease a Bike) voor.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Stan Wawrinka doet vanaf eind volgende week mee aan Roland Garros. De 40-jarige Zwitserse tennisser, die het toernooi in 2015 won, heeft een wildcard gekregen van de organisatie.
19 uur geleden