Teambaas McLaren wil effectievere straf Verstappen na aanrijding
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Andrea Stella van het Formule 1-team McLaren heeft opgeroepen tot "effectieve straffen", na de aanrijding van Max Verstappen en zijn coureur Lando Norris in de Grote Prijs van Oostenrijk. Bij een poging van de Britse McLaren-coureur om Verstappen te passeren, kwamen de achterwielen van beide wagens tegen elkaar.
Door de aanrijding moest zowel Verstappen als Norris naar de pits met een lekke band. De Nederlandse Red Bull-coureur kon nog terug de baan op en eindigde als vijfde achter winnaar George Russell. Norris viel uit.
Verstappen werd door de stewards aangewezen als schuldige van het incident en kreeg een tijdstraf van tien seconden en twee strafpunten op zijn racelicentie. De wereldkampioen vond zelf dat hij niets verkeerd had gedaan.
Eerdere incidenten
"De hele wereldbevolking heeft gezien wie verantwoordelijk was, behalve een kleine groep mensen", zei Stella. "Het probleem dat erachter ligt, is dat als je dit niet eerlijk benoemt, het terug blijft komen."
De teambaas van McLaren verwees daarmee naar eerdere incidenten tussen Verstappen en de Britse Mercedes-coureur Lewis Hamilton in seizoen 2021. "Dit keert terug omdat het in het verleden niet duidelijk genoeg is besproken en strenger bestraft is. We hebben zo veel respect voor Red Bull en voor Max. Zij hoeven dit niet te doen."
Stella: andere regels
Stella riep op om op een andere manier te straffen. Verstappen had nu nog voordeel omdat hij met zijn vijfde plaats nog tien punten haalde en Norris door het uitvallen niet. "De regels moeten worden toegepast op een manier die effectief is. Als de ene wagen eruit ligt als gevolg van een incident, moet de straf ook proportioneel zijn."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.
34 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.
1 uur geledenDELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.
1 uur geledenCORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
3 uur geleden