Teambaas McLaren: coronacrisis moet laatste wake-upcall zijn
WOKING (ANP/RTR) - De Formule 1 zou de coronacrisis moeten beschouwen als een "laatste wake-upcall". Dat zegt McLaren-teambaas Andreas Seidl, die verder nog eens onderstreepte dat er drastische maatregelen genomen moeten worden om de "ongezonde" Formule 1 door de crisis heen te helpen.
"De sport die voorheen ongezond en niet duurzaam was, heeft nu een punt bereikt waarop we grote veranderingen nodig hebben", zei Seidl. "Ik zie geen tekenen dat de Formule 1 het komende jaar niet zal bestaan. Maar het grootste risico dat ik zie, is dat we teams verliezen als we nu geen drastische maatregelen nemen."
De Formule 1-teams kwamen overeen de begrotingen voor 2021 terug te schroeven tot 150 miljoen dollar, maar volgens Seidl kan er nog meer bezuinigd worden. "Ik denk dat 100 miljoen dollar een mooi bedrag is om een team te leiden zoals we dat in de Formule 1 willen zien", zei de teambaas.
Verlof
McLaren is een van de renstallen die medewerkers met verlof hebben gestuurd als reactie op de wereldwijde pandemie die het seizoen heeft stilgelegd.
Het is nog niet bekend wanneer de Formule 1 wordt hervat. Achter de schermen wordt er momenteel gewerkt aan een herziene kalender.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
6 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
18 uur geleden