Teambaas McLaren: coronacrisis moet laatste wake-upcall zijn
WOKING (ANP/RTR) - De Formule 1 zou de coronacrisis moeten beschouwen als een "laatste wake-upcall". Dat zegt McLaren-teambaas Andreas Seidl, die verder nog eens onderstreepte dat er drastische maatregelen genomen moeten worden om de "ongezonde" Formule 1 door de crisis heen te helpen.
"De sport die voorheen ongezond en niet duurzaam was, heeft nu een punt bereikt waarop we grote veranderingen nodig hebben", zei Seidl. "Ik zie geen tekenen dat de Formule 1 het komende jaar niet zal bestaan. Maar het grootste risico dat ik zie, is dat we teams verliezen als we nu geen drastische maatregelen nemen."
De Formule 1-teams kwamen overeen de begrotingen voor 2021 terug te schroeven tot 150 miljoen dollar, maar volgens Seidl kan er nog meer bezuinigd worden. "Ik denk dat 100 miljoen dollar een mooi bedrag is om een team te leiden zoals we dat in de Formule 1 willen zien", zei de teambaas.
Verlof
McLaren is een van de renstallen die medewerkers met verlof hebben gestuurd als reactie op de wereldwijde pandemie die het seizoen heeft stilgelegd.
Het is nog niet bekend wanneer de Formule 1 wordt hervat. Achter de schermen wordt er momenteel gewerkt aan een herziene kalender.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden