Teambaas Horner van Red Bull: nog twee 'Cup Finals'
DJEDDA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull beschouwt de laatste twee grands prix van dit jaar als 'Cup Finals'. Dat zei teambaas Christian Horner van de renstal van Max Verstappen bij de Grote Prijs van Saudi-Arabië, de voorlaatste race van het jaar. De Nederlander leidt in het kampioenschap met 8 punten voorsprong op Lewis Hamilton van Mercedes.
"Max moet ervoor gaan. Hij heeft dit jaar ongelooflijk hard gewerkt, net als het hele team, om in deze positie te komen. We hebben een geweldig jaar gehad, veel races gewonnen en Mercedes eindelijk een concurrent bezorgd", zei de Brit. "Iedereen in het team heeft genoten van dit gevecht en nu gaat het erom, het is alsof we twee 'Cup Finals' spelen. We gaan alles op alles zetten."
Vooraf leek het nieuwe circuit in Djedda vooral geschikt voor de krachtige motor van Mercedes en in de eerste twee trainingen op vrijdag was Hamilton ook iets sneller dan Verstappen, maar Horner zag bemoedigende dingen. "De bochten zijn wat krapper dan we dachten, dus het gaat niet alleen om de paardenkrachten op dit circuit. Die twee tienden verschil moeten we ergens kunnen vinden. Dit is wel het soort circuit waar Max van houdt; hoge snelheden, muren vlak langs de baan en kerbstones, daar geniet hij van."
Als Verstappen zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín vreest dat zijn kansen op een tweede wereldtitel zijn verkeken. De 28-jarige Spanjaard probeerde met een gebroken pols mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, maar trok zich voor de kwalificatie terug omdat hij te veel pijn had. Kampioenschapsleider Marc Márquez werd vervolgens tweede in de sprintrace, achter Pedro Acosta, waarmee hij zijn voorsprong op Martín in het klassement vergrootte van 10 naar 19 punten.
12 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.
3 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
15 uur geleden