Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Horner van Red Bull: nog twee 'Cup Finals'

Teambaas Horner van Red Bull: nog twee 'Cup Finals'

DJEDDA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull beschouwt de laatste twee grands prix van dit jaar als 'Cup Finals'. Dat zei teambaas Christian Horner van de renstal van Max Verstappen bij de Grote Prijs van Saudi-Arabië, de voorlaatste race van het jaar. De Nederlander leidt in het kampioenschap met 8 punten voorsprong op Lewis Hamilton van Mercedes.

"Max moet ervoor gaan. Hij heeft dit jaar ongelooflijk hard gewerkt, net als het hele team, om in deze positie te komen. We hebben een geweldig jaar gehad, veel races gewonnen en Mercedes eindelijk een concurrent bezorgd", zei de Brit. "Iedereen in het team heeft genoten van dit gevecht en nu gaat het erom, het is alsof we twee 'Cup Finals' spelen. We gaan alles op alles zetten."

Vooraf leek het nieuwe circuit in Djedda vooral geschikt voor de krachtige motor van Mercedes en in de eerste twee trainingen op vrijdag was Hamilton ook iets sneller dan Verstappen, maar Horner zag bemoedigende dingen. "De bochten zijn wat krapper dan we dachten, dus het gaat niet alleen om de paardenkrachten op dit circuit. Die twee tienden verschil moeten we ergens kunnen vinden. Dit is wel het soort circuit waar Max van houdt; hoge snelheden, muren vlak langs de baan en kerbstones, daar geniet hij van."

Als Verstappen zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.

Meer uit Sport

Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

4 minuten geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

5 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

9 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

23 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden