Teambaas Horner van Red Bull: nog twee 'Cup Finals'
DJEDDA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull beschouwt de laatste twee grands prix van dit jaar als 'Cup Finals'. Dat zei teambaas Christian Horner van de renstal van Max Verstappen bij de Grote Prijs van Saudi-Arabië, de voorlaatste race van het jaar. De Nederlander leidt in het kampioenschap met 8 punten voorsprong op Lewis Hamilton van Mercedes.
"Max moet ervoor gaan. Hij heeft dit jaar ongelooflijk hard gewerkt, net als het hele team, om in deze positie te komen. We hebben een geweldig jaar gehad, veel races gewonnen en Mercedes eindelijk een concurrent bezorgd", zei de Brit. "Iedereen in het team heeft genoten van dit gevecht en nu gaat het erom, het is alsof we twee 'Cup Finals' spelen. We gaan alles op alles zetten."
Vooraf leek het nieuwe circuit in Djedda vooral geschikt voor de krachtige motor van Mercedes en in de eerste twee trainingen op vrijdag was Hamilton ook iets sneller dan Verstappen, maar Horner zag bemoedigende dingen. "De bochten zijn wat krapper dan we dachten, dus het gaat niet alleen om de paardenkrachten op dit circuit. Die twee tienden verschil moeten we ergens kunnen vinden. Dit is wel het soort circuit waar Max van houdt; hoge snelheden, muren vlak langs de baan en kerbstones, daar geniet hij van."
Als Verstappen zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.
14 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.
14 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.
14 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.
15 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.
15 uur geleden