Teambaas Horner: schade aan auto Verstappen 1,5 miljoen euro
SILVERSTONE (ANP) - Red Bull heeft een flink bedrag moeten uitgeven om de Formule 1-auto van Max Verstappen weer in orde te maken. De Nederlander crashte zondag in de Grote Prijs van Groot-Brittannië al vroeg na een aanrijding met de Britse wereldkampioen Lewis Hamilton.
"Die crash heeft ons ongeveer 1,8 miljoen dollar gekost en zo'n ongeluk heeft enorme gevolgen in een tijd van budgetplafonds", schreef teambaas Christian Horner vrijdag in een column op de officiële website van het team. Omgerekend komt dat bedrag uit op zo'n 1,5 miljoen euro.
Respectloos
Hamilton kreeg een tijdstraf van 10 seconden maar won de race alsnog. Verstappen moest naar het ziekenhuis en noemde het later "respectloos en onsportief" dat Hamilton de zege uitgebreid vierde met zijn fans terwijl hij niet wist hoe Verstappen er precies aan toe was.
Ook Horner bekritiseert Hamilton en zijn team. "Het Mercedes-team was zich bewust van de ernst van de crash, waarbij in het algemeen werd gemeld dat Max in het ziekenhuis was opgenomen en verdere controles nodig had. Het is ondenkbaar om je coureur niet op de hoogte te stellen van de situatie. Je moet je coureur beschermen voor het geval hij niet de nodige terughoudendheid toont bij het vieren, vooral als dat het gevolg was van een incident waarvoor hij zelf is bestraft."
Het Formule 1-seizoen gaat volgende week verder in Hongarije. Verstappen heeft in de WK-stand nog een kleine voorsprong op Hamilton.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.
8 minuten geledenSTIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.
11 minuten geledenSTIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.
38 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
10 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
13 uur geleden