Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Horner: Red Bull neemt lot Formule 1 in eigen hand

Teambaas Horner: Red Bull neemt lot Formule 1 in eigen hand

MILTON KEYNES (ANP) - Red Bull neemt zijn lot in de Formule 1 in eigen hand. De renstal maakt vanaf 2022 in eigen beheer gebruik van de motoren van Honda en zal zelf in staat zijn een krachtbron te ontwikkelen voor na 2025, als de Formule 1 een nieuwe generatie duurzame hybride motoren introduceert. Dat zei teambaas Christian Horner van de renstal die Max Verstappen onder contract heeft.

"We staan vanaf nu op één lijn met Mercedes, Ferrari en Renault. We hadden nooit gedacht dat we nu met de motor zouden bereiken wat we jaren geleden al met het chassis hebben gedaan. Het is nu zaak dat we onze motor van Red Bull gaan integreren in dat chassis", aldus de Engelsman bij de bekrachtiging van het akkoord met Honda.

De Japanse motorleverancier stopt na dit seizoen in de Formule 1, maar stelt zijn motoren en de technologische kennis nog drie jaar beschikbaar aan Red Bull. De Oostenrijkse energiedrankgigant heeft speciaal voor het onderhoud en de ontwikkeling van de motoren een technische afdeling geopend bij de werkfabriek in het Engelse Milton Keynes. "Het contract met Honda is voor de korte termijn, maar er moet ook een langetermijnvisie zijn, want de investeringen in de nieuwe faciliteiten zijn aanzienlijk."

Horner benadrukte dat Red Bull vanaf nu onafhankelijk opereert. "Onze faciliteit in Milton Keynes is volledig in staat om zelf de motor van de nieuwe generatie te ontwerpen en te bouwen. We zijn niet verplicht een partner te zoeken, dus hebben ook de onafhankelijkheid het zelf te doen. En er is wat ons betreft ook geen discussie over de merknaam. Zoals Mercedes een motor van Mercedes heeft, heeft Red Bull een motor van Red Bull."

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

2 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

2 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

5 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

7 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

7 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

7 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

7 uur geleden