Teambaas Horner: Red Bull neemt lot Formule 1 in eigen hand
MILTON KEYNES (ANP) - Red Bull neemt zijn lot in de Formule 1 in eigen hand. De renstal maakt vanaf 2022 in eigen beheer gebruik van de motoren van Honda en zal zelf in staat zijn een krachtbron te ontwikkelen voor na 2025, als de Formule 1 een nieuwe generatie duurzame hybride motoren introduceert. Dat zei teambaas Christian Horner van de renstal die Max Verstappen onder contract heeft.
"We staan vanaf nu op één lijn met Mercedes, Ferrari en Renault. We hadden nooit gedacht dat we nu met de motor zouden bereiken wat we jaren geleden al met het chassis hebben gedaan. Het is nu zaak dat we onze motor van Red Bull gaan integreren in dat chassis", aldus de Engelsman bij de bekrachtiging van het akkoord met Honda.
De Japanse motorleverancier stopt na dit seizoen in de Formule 1, maar stelt zijn motoren en de technologische kennis nog drie jaar beschikbaar aan Red Bull. De Oostenrijkse energiedrankgigant heeft speciaal voor het onderhoud en de ontwikkeling van de motoren een technische afdeling geopend bij de werkfabriek in het Engelse Milton Keynes. "Het contract met Honda is voor de korte termijn, maar er moet ook een langetermijnvisie zijn, want de investeringen in de nieuwe faciliteiten zijn aanzienlijk."
Horner benadrukte dat Red Bull vanaf nu onafhankelijk opereert. "Onze faciliteit in Milton Keynes is volledig in staat om zelf de motor van de nieuwe generatie te ontwerpen en te bouwen. We zijn niet verplicht een partner te zoeken, dus hebben ook de onafhankelijkheid het zelf te doen. En er is wat ons betreft ook geen discussie over de merknaam. Zoals Mercedes een motor van Mercedes heeft, heeft Red Bull een motor van Red Bull."
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
8 uur geleden