Teambaas Horner: Red Bull neemt lot Formule 1 in eigen hand
MILTON KEYNES (ANP) - Red Bull neemt zijn lot in de Formule 1 in eigen hand. De renstal maakt vanaf 2022 in eigen beheer gebruik van de motoren van Honda en zal zelf in staat zijn een krachtbron te ontwikkelen voor na 2025, als de Formule 1 een nieuwe generatie duurzame hybride motoren introduceert. Dat zei teambaas Christian Horner van de renstal die Max Verstappen onder contract heeft.
"We staan vanaf nu op één lijn met Mercedes, Ferrari en Renault. We hadden nooit gedacht dat we nu met de motor zouden bereiken wat we jaren geleden al met het chassis hebben gedaan. Het is nu zaak dat we onze motor van Red Bull gaan integreren in dat chassis", aldus de Engelsman bij de bekrachtiging van het akkoord met Honda.
De Japanse motorleverancier stopt na dit seizoen in de Formule 1, maar stelt zijn motoren en de technologische kennis nog drie jaar beschikbaar aan Red Bull. De Oostenrijkse energiedrankgigant heeft speciaal voor het onderhoud en de ontwikkeling van de motoren een technische afdeling geopend bij de werkfabriek in het Engelse Milton Keynes. "Het contract met Honda is voor de korte termijn, maar er moet ook een langetermijnvisie zijn, want de investeringen in de nieuwe faciliteiten zijn aanzienlijk."
Horner benadrukte dat Red Bull vanaf nu onafhankelijk opereert. "Onze faciliteit in Milton Keynes is volledig in staat om zelf de motor van de nieuwe generatie te ontwerpen en te bouwen. We zijn niet verplicht een partner te zoeken, dus hebben ook de onafhankelijkheid het zelf te doen. En er is wat ons betreft ook geen discussie over de merknaam. Zoals Mercedes een motor van Mercedes heeft, heeft Red Bull een motor van Red Bull."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
12 uur geleden