Teambaas Horner: het beste van Max moet nog komen
SAKHIR (ANP) - Het beste moet nog komen van Max Verstappen in de Formule 1. Dat zegt teambaas Christian Horner van Red Bull Racing. "Vergeet niet dat hij pas 24 jaar is. Hij zal zich de komende jaren blijven ontwikkelen en een steeds betere coureur worden. Ik denk dat we het beste van hem nog moeten zien", aldus de 48-jarige Engelsman op de eerste trainingsdag van de Grote Prijs van Bahrein.
Verstappen rijdt al sinds 2016 voor Red Bull in de koningsklasse en veroverde vorig jaar voor het eerst de wereldtitel. Hij verlengde tot grote vreugde van Horner kortgeleden zijn contract bij de renstal met vijf jaar tot en met 2028. "Max is een sleutelfactor in ons team. Hij is ook cruciaal voor ons als het gaat om de ontwikkeling van de auto. Zij input is enorm. In feite stuurt hij met zijn feedback het hele ontwikkelingsproces aan. Echt, onze ontwerpers en monteurs hangen aan zijn lippen als hij wat zegt over de auto."
Horner raakt nog altijd niet uitgepraat over het vorige seizoen, toen Red Bull eindelijk de hegemonie van Mercedes wist te doorbreken. "Er is toen iets heel bijzonders gebeurd en dat wordt nog wel eens over het hoofd gezien. Wij versloegen Mercedes, zeven keer op rij wereldkampioen bij de constructeurs. Het was een enorme prestatie om dat dominante team zo uit te dagen en met Max de titel te veroveren. We zijn er als team zo trots op dat hij nu met het nummer 1 mag rijden."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
6 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
9 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
11 uur geleden