Teambaas Horner: het beste van Max moet nog komen
SAKHIR (ANP) - Het beste moet nog komen van Max Verstappen in de Formule 1. Dat zegt teambaas Christian Horner van Red Bull Racing. "Vergeet niet dat hij pas 24 jaar is. Hij zal zich de komende jaren blijven ontwikkelen en een steeds betere coureur worden. Ik denk dat we het beste van hem nog moeten zien", aldus de 48-jarige Engelsman op de eerste trainingsdag van de Grote Prijs van Bahrein.
Verstappen rijdt al sinds 2016 voor Red Bull in de koningsklasse en veroverde vorig jaar voor het eerst de wereldtitel. Hij verlengde tot grote vreugde van Horner kortgeleden zijn contract bij de renstal met vijf jaar tot en met 2028. "Max is een sleutelfactor in ons team. Hij is ook cruciaal voor ons als het gaat om de ontwikkeling van de auto. Zij input is enorm. In feite stuurt hij met zijn feedback het hele ontwikkelingsproces aan. Echt, onze ontwerpers en monteurs hangen aan zijn lippen als hij wat zegt over de auto."
Horner raakt nog altijd niet uitgepraat over het vorige seizoen, toen Red Bull eindelijk de hegemonie van Mercedes wist te doorbreken. "Er is toen iets heel bijzonders gebeurd en dat wordt nog wel eens over het hoofd gezien. Wij versloegen Mercedes, zeven keer op rij wereldkampioen bij de constructeurs. Het was een enorme prestatie om dat dominante team zo uit te dagen en met Max de titel te veroveren. We zijn er als team zo trots op dat hij nu met het nummer 1 mag rijden."
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
8 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
10 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
12 uur geleden