Teambaas Horner denkt niet dat Verstappen titel nog verspeelt
MONZA (ANP/RTR) - Alleen uitzonderlijke tegenslag kan een tweede wereldtitel van Max Verstappen in de Formule 1 voorkomen. Dat zegt zijn teambaas Christian Horner bij Red Bull. "We staan er geweldig voor. We moeten wel heel erg ons best doen om de titel nog te verspelen. Maar rekenkundig gezien kan het nog misgaan, dus is het geen gelopen race", aldus de Brit, die afgelopen zondag Verstappen in Zandvoort voor de tiende keer dit jaar een grand prix zag winnen.
De voorsprong van de Nederlander op zijn eerste achtervolgers - teamgenoot Sergio Pérez en Ferrari-coureur Charles Leclerc - is 109 punten. "Onze aanpak blijft hetzelfde; we bekijken het race voor race. Dat betekent dat we nu weer alles in het werk stellen om komend weekeinde op Monza de beste auto te hebben. We staan onszelf niet toe om te ver vooruit te denken", aldus Horner.
De teambaas benadrukt dat het kampioenschap bij de constructeurs dit jaar minstens zo belangrijk is als de titel van Verstappen. "De afgelopen acht jaar heeft Mercedes die wereldtitel bij de teams steeds gepakt. Als we er dit jaar in slagen om ook dat kampioenschap te winnen, zal dat net zo veel vreugde geven als de individuele titel", zegt Horner. De vooruitzichten zijn wat dat betreft ook gunstig, want Red Bull leidt met een voorsprong van 135 punten op Ferrari, de nummer 2.
Het seizoen telt nog zeven races.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
15 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
17 uur geleden