Teambaas Horner denkt niet dat Verstappen titel nog verspeelt
MONZA (ANP/RTR) - Alleen uitzonderlijke tegenslag kan een tweede wereldtitel van Max Verstappen in de Formule 1 voorkomen. Dat zegt zijn teambaas Christian Horner bij Red Bull. "We staan er geweldig voor. We moeten wel heel erg ons best doen om de titel nog te verspelen. Maar rekenkundig gezien kan het nog misgaan, dus is het geen gelopen race", aldus de Brit, die afgelopen zondag Verstappen in Zandvoort voor de tiende keer dit jaar een grand prix zag winnen.
De voorsprong van de Nederlander op zijn eerste achtervolgers - teamgenoot Sergio Pérez en Ferrari-coureur Charles Leclerc - is 109 punten. "Onze aanpak blijft hetzelfde; we bekijken het race voor race. Dat betekent dat we nu weer alles in het werk stellen om komend weekeinde op Monza de beste auto te hebben. We staan onszelf niet toe om te ver vooruit te denken", aldus Horner.
De teambaas benadrukt dat het kampioenschap bij de constructeurs dit jaar minstens zo belangrijk is als de titel van Verstappen. "De afgelopen acht jaar heeft Mercedes die wereldtitel bij de teams steeds gepakt. Als we er dit jaar in slagen om ook dat kampioenschap te winnen, zal dat net zo veel vreugde geven als de individuele titel", zegt Horner. De vooruitzichten zijn wat dat betreft ook gunstig, want Red Bull leidt met een voorsprong van 135 punten op Ferrari, de nummer 2.
Het seizoen telt nog zeven races.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
44 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
4 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
6 uur geleden