Teambaas Horner: beste prestatie van Red Bull ooit
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull noemt de één-twee van Max Verstappen en Sergio Pérez in de Grote Prijs van België "de beste prestatie ooit" van de Oostenrijkse renstal. "We hebben nog nooit een race gewonnen vanaf de veertiende startplek. Om dan met Max en 'Checo' eerste en tweede te worden en ook de snelste raceronde te rijden, is een buitengewone prestatie."
Verstappen was op zaterdag de snelste in de kwalificatie, maar de wereldkampioen moest naar achteren op de startopstelling omdat hij in België zijn vierde motor van het seizoen gebruikte. Heel wat andere coureurs kregen op Spa-Francorchamps ook dergelijke gridstraffen. Verstappen startte zodoende vanaf plek 14, maar hij reed in hoog tempo naar voren en domineerde de race in de Ardennen.
"Een fantastische zege van Max", zei Horner. "Hij was dit weekend een klasse apart. Maar dit is echt een teamzege: van iedereen hier en alle mensen in de fabriek in Milton Keynes. Achter de schermen wordt heel hard gewerkt en dat draagt bij aan een resultaat als vandaag."
WK-leider Verstappen begint volgende week met bijna 100 punten voorsprong op zijn concurrenten aan de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort.
Meer uit Sport
PERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 dag geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 dagen geleden