Teambaas Horner: beste prestatie van Red Bull ooit
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull noemt de één-twee van Max Verstappen en Sergio Pérez in de Grote Prijs van België "de beste prestatie ooit" van de Oostenrijkse renstal. "We hebben nog nooit een race gewonnen vanaf de veertiende startplek. Om dan met Max en 'Checo' eerste en tweede te worden en ook de snelste raceronde te rijden, is een buitengewone prestatie."
Verstappen was op zaterdag de snelste in de kwalificatie, maar de wereldkampioen moest naar achteren op de startopstelling omdat hij in België zijn vierde motor van het seizoen gebruikte. Heel wat andere coureurs kregen op Spa-Francorchamps ook dergelijke gridstraffen. Verstappen startte zodoende vanaf plek 14, maar hij reed in hoog tempo naar voren en domineerde de race in de Ardennen.
"Een fantastische zege van Max", zei Horner. "Hij was dit weekend een klasse apart. Maar dit is echt een teamzege: van iedereen hier en alle mensen in de fabriek in Milton Keynes. Achter de schermen wordt heel hard gewerkt en dat draagt bij aan een resultaat als vandaag."
WK-leider Verstappen begint volgende week met bijna 100 punten voorsprong op zijn concurrenten aan de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
1 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
2 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
15 uur geleden