Teambaas Horner: beste prestatie van Red Bull ooit
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull noemt de één-twee van Max Verstappen en Sergio Pérez in de Grote Prijs van België "de beste prestatie ooit" van de Oostenrijkse renstal. "We hebben nog nooit een race gewonnen vanaf de veertiende startplek. Om dan met Max en 'Checo' eerste en tweede te worden en ook de snelste raceronde te rijden, is een buitengewone prestatie."
Verstappen was op zaterdag de snelste in de kwalificatie, maar de wereldkampioen moest naar achteren op de startopstelling omdat hij in België zijn vierde motor van het seizoen gebruikte. Heel wat andere coureurs kregen op Spa-Francorchamps ook dergelijke gridstraffen. Verstappen startte zodoende vanaf plek 14, maar hij reed in hoog tempo naar voren en domineerde de race in de Ardennen.
"Een fantastische zege van Max", zei Horner. "Hij was dit weekend een klasse apart. Maar dit is echt een teamzege: van iedereen hier en alle mensen in de fabriek in Milton Keynes. Achter de schermen wordt heel hard gewerkt en dat draagt bij aan een resultaat als vandaag."
WK-leider Verstappen begint volgende week met bijna 100 punten voorsprong op zijn concurrenten aan de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
1 uur geledenGRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.
2 uur geledenGRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt zijn tweede plaats bij de Grote Prijs van Spanje een "ongelooflijk" resultaat. "Dit is heel goed voor ons", zei Verstappen na de race op de Madring waar hij met zijn Red Bull achter de Italiaanse winnaar Kimi Antonelli eindigde en de Brit Lando Norris voor zich hield.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse klassementsleider Kimi Antonelli (20) heeft zondag de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 op de Madring gewonnen. Het was de achtste zege van de coureur van Mercedes dit seizoen. Max Verstappen (28) eindigde met zijn Red Bull op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad voor de derde keer dit seizoen op de tweede plaats. De Brit Lando Norris (26) werd in zijn McLaren derde.
6 uur geleden