Teambaas Horner baalt na ongelukkige race voor Red Bull in Bakoe
BAKOE (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull sprak van een teleurstellende en ongelukkige race bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1. Sergio Pérez viel na een aanrijding met Ferrari-coureur Carlos Sainz in de slotfase uit. Max Verstappen eindigde als vijfde.
"Het was heel ongelukkig voor Pérez", zei Horner over de crash van Pérez en Sainz. "Hij zat in een positie dat hij de race had kunnen winnen en het is ongelukkig dat we dat niet konden bereiken. Het leek dat Carlos naar links ging en contact maakte met Pérez, waardoor er heel veel schade ontstond. Dat heeft ons cruciale punten voor 'Checo' en het constructeurskampioenschap gekost en dat is teleurstellend."
Horner erkende dat Verstappen niet tevreden was met de afstellingen van zijn wagen. "We moeten onderzoeken wat de verschillen waren. Na de pitstop zat hij bij Lando Norris en Alex Albon en dat had gevolgen voor zijn race."
In het constructeurskampioenschap moest Red Bull de leiding afstaan aan McLaren, dat 20 punten meer heeft. "We zullen ons terugvechten", aldus Horner.
Verstappen liet via het team ook weten strijdbaar te zijn, ook al zag hij concurrent Norris 3 punten dichterbij komen. "Voor het kampioenschap werken we samen als team en de strijd is nog niet voorbij. Je wint en verliest als team en we geven niet op."
Meer uit Sport
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
2 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
6 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
10 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
12 uur geleden