Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Ferrari ziet 'gemotiveerde' Leclerc ondanks tegenslag

Teambaas Ferrari ziet 'gemotiveerde' Leclerc ondanks tegenslag

MARANELLO (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc zit na zijn dramatische start van het seizoen in de Formule 1 niet in de put. "Ik twijfel absoluut niet aan de motivatie van Charles," zegt teambaas Frédéric Vasseur op motorsport.com.

De Monegask stond vorig jaar na twee zeges in de eerste drie races trots bovenaan in het kampioenschap met 71 punten, dit jaar is na twee uitvalbeurten en een matige zevende plaats de tiende plaats zijn deel. Hij staat met 6 punten al een straatlengte achter op leider Max Verstappen van Red Bull (69 punten).

"De start van het seizoen is zeker niet ideaal, maar de motivatie is er nog steeds. Ik heb een hele goede relatie met Charles en deze tegenslagen zullen de stemming niet beïnvloeden", aldus Vasseur, die begrip toonde voor de frustraties bij Leclerc. "Als je 30 seconden na de race al verslaggevers te woord moet staan, kan ik me voorstellen dat je dan niet vrolijk kan doen. Het zou mij juist frustreren als Charles ontspannen en tevreden met de situatie zou zijn."

Vasseur ziet voor zichzelf de taak weggelegd om de rijen binnen Ferrari gesloten te houden. Er was bij de laatste grand prix in Australië ook wat spanning tussen Leclerc en teamgenoot Carlos Sainz. "Daar is over gesproken. Het belangrijkste is dat ik iedereen gemotiveerd houd en in dezelfde richting duw, dus ik praat veel met de coureurs. Nogmaals, de resultaten vallen tegen, maar de spirit is goed."

Meer uit Sport

Amerikaanse golfer Scheffler neemt leiding op Brits Open

PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.

2 uur geleden
Ekpo sprint naar zilveren plak op 100 meter bij EK beloften

BERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).

5 uur geleden
WK beachvolleybal in 2027 naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.

7 uur geleden
Pogacar ook de beste in klimtijdrit Tour de France

PEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.

7 uur geleden
Wielrenster Veenhoven wint tweede etappe in Baloise Ladies Tour

OLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.

7 uur geleden
Tennisser Den Ouden plaatst zich voor halve finales Dutch Open

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.

9 uur geleden
Fransman Vercher als eerste renner vertrokken in klimtijdrit Tour

LOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.

11 uur geleden