Teambaas Ferrari ziet 'gemotiveerde' Leclerc ondanks tegenslag
MARANELLO (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc zit na zijn dramatische start van het seizoen in de Formule 1 niet in de put. "Ik twijfel absoluut niet aan de motivatie van Charles," zegt teambaas Frédéric Vasseur op motorsport.com.
De Monegask stond vorig jaar na twee zeges in de eerste drie races trots bovenaan in het kampioenschap met 71 punten, dit jaar is na twee uitvalbeurten en een matige zevende plaats de tiende plaats zijn deel. Hij staat met 6 punten al een straatlengte achter op leider Max Verstappen van Red Bull (69 punten).
"De start van het seizoen is zeker niet ideaal, maar de motivatie is er nog steeds. Ik heb een hele goede relatie met Charles en deze tegenslagen zullen de stemming niet beïnvloeden", aldus Vasseur, die begrip toonde voor de frustraties bij Leclerc. "Als je 30 seconden na de race al verslaggevers te woord moet staan, kan ik me voorstellen dat je dan niet vrolijk kan doen. Het zou mij juist frustreren als Charles ontspannen en tevreden met de situatie zou zijn."
Vasseur ziet voor zichzelf de taak weggelegd om de rijen binnen Ferrari gesloten te houden. Er was bij de laatste grand prix in Australië ook wat spanning tussen Leclerc en teamgenoot Carlos Sainz. "Daar is over gesproken. Het belangrijkste is dat ik iedereen gemotiveerd houd en in dezelfde richting duw, dus ik praat veel met de coureurs. Nogmaals, de resultaten vallen tegen, maar de spirit is goed."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
12 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
21 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
23 uur geleden