Teambaas Ferrari ziet 'gemotiveerde' Leclerc ondanks tegenslag
MARANELLO (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc zit na zijn dramatische start van het seizoen in de Formule 1 niet in de put. "Ik twijfel absoluut niet aan de motivatie van Charles," zegt teambaas Frédéric Vasseur op motorsport.com.
De Monegask stond vorig jaar na twee zeges in de eerste drie races trots bovenaan in het kampioenschap met 71 punten, dit jaar is na twee uitvalbeurten en een matige zevende plaats de tiende plaats zijn deel. Hij staat met 6 punten al een straatlengte achter op leider Max Verstappen van Red Bull (69 punten).
"De start van het seizoen is zeker niet ideaal, maar de motivatie is er nog steeds. Ik heb een hele goede relatie met Charles en deze tegenslagen zullen de stemming niet beïnvloeden", aldus Vasseur, die begrip toonde voor de frustraties bij Leclerc. "Als je 30 seconden na de race al verslaggevers te woord moet staan, kan ik me voorstellen dat je dan niet vrolijk kan doen. Het zou mij juist frustreren als Charles ontspannen en tevreden met de situatie zou zijn."
Vasseur ziet voor zichzelf de taak weggelegd om de rijen binnen Ferrari gesloten te houden. Er was bij de laatste grand prix in Australië ook wat spanning tussen Leclerc en teamgenoot Carlos Sainz. "Daar is over gesproken. Het belangrijkste is dat ik iedereen gemotiveerd houd en in dezelfde richting duw, dus ik praat veel met de coureurs. Nogmaals, de resultaten vallen tegen, maar de spirit is goed."
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
47 minuten geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
1 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
8 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
18 uur geleden