Teambaas Ferrari kritisch op personeel na nieuwe sof
BOEDAPEST (ANP) - Teambaas Mattia Binotto van Ferrari is de wanhoop nabij na een nieuwe deceptie in de Formule 1. Na de tegenvallende optredens in de eerste twee races in Oostenrijk, figureerde de Italiaanse renstal afgelopen zondag ook in de Grote Prijs van Hongarije. Sebastian Vettel eindigde als zesde op de Hungaroring en Charles Leclerc passeerde pas als elfde de meet. Beide coureurs werden op een ronde achterstand gezet.
"Gelapt worden is heel pijnlijk voor ons en de fans", foeterde Binotto. "Dit resultaat is bijzonder teleurstellend en moeilijk te verteren. Iedereen binnen het team van Ferrari moet nu de moed hebben kritisch naar zijn eigen werk te kijken en bereid zijn de koers te wijzigen. Dat is nodig, want de huidige dynamiek is onaanvaardbaar."
De teambaas, die toch de eindverantwoordelijke is, wijdde niet uit over zijn eigen functioneren en legde ook niet precies uit wat hij bedoelde met zijn oproep aan de monteurs en engineers. "Er is geen andere oplossing dan deze situatie onder controle te krijgen", was het enige dat de 50-jarige Italiaan nog toevoegde aan zijn relaas.
Ferrari kan al jarenlang de hegemonie van Mercedes niet doorbreken en dit seizoen, dat er door de coronacrisis heel anders uitziet, lijkt op een complete sof uit te draaien. De rode bolide schiet op alle fronten tekort.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
51 minuten geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
3 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
4 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
6 uur geleden