Teambaas Binotto vertrekt bij Formule 1-team Ferrari
MARANELLO (ANP) - Teambaas Mattia Binotto vertrekt aan het einde van dit jaar bij Formule 1-team Ferrari. De 53-jarige Binotto heeft zelf besloten de Italiaanse renstal te verlaten. Ferrari meldt dat de opvolger van de teambaas vermoedelijk volgend jaar wordt aangesteld.
"Ik verlaat een bedrijf waar ik van hou, waar ik al 28 jaar deel van uitmaak. Ik denk dat het goed is om deze stap op dit moment te zetten, hoe moeilijk deze beslissing voor mij ook is geweest", zei Binotto. "Ik laat een hecht en groeiend team achter. Een sterk team, daar ben ik zeker van, om de hoogste doelen te bereiken. Ik wens Ferrari het allerbeste voor de toekomst en wil de mensen bedanken die deze reis, die gepaard ging met moeilijkheden maar ook met grote voldoening, met mij hebben gedeeld."
Afgelopen seizoen was er nogal wat kritiek op Binotto, die verantwoordelijk werd gehouden voor een aantal tactische fouten. Ferrari-coureur Charles Leclerc eindigde afgelopen seizoen als tweede, op ruime achterstand van wereldkampioen Max Verstappen. Carlos Sainz, ook van Ferrari, werd vijfde.
Ferrari
Afgelopen seizoen won Ferrari vier races. De Monegask Leclerc was drie keer de snelste, Sainz uit Spanje één keer. In de tweede helft van het seizoen won het Italiaanse team geen enkele race.
Binotto maakte ook de hoogtijdagen van Ferrari mee. Jarenlang was Ferrari toonaangevend in de Formule 1, maar de afgelopen jaren vervult de renstal een bijrol. De laatste wereldtitel van een Ferrari-coureur dateert van 2007, toen de Fin Kimi Räikkönen de titel pakte. Tussen 2000 en 2004 was Michael Schumacher een klasse apart.
Dank
"Ik wil Mattia bedanken voor zijn vele geweldige bijdragen gedurende 28 jaar bij Ferrari en in het bijzonder voor het terugbrengen van het team naar een competitieve positie in het afgelopen jaar. Hierdoor bevinden we ons in een sterke positie om onze uitdaging, om de ultieme prijs in de autosport te winnen, nieuw leven in te blazen. Iedereen hier bij de Scuderia en in de bredere Ferrari-gemeenschap wenst Mattia alle goeds voor de toekomst", aldus bestuursvoorzitter Benedetto Vigna.
Het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint op zondag 5 maart in Bahrein.
Meer uit Sport
KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.
2 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.
4 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.
6 uur geledenKARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.
6 uur geledenMONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.
9 uur geledenLEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".
10 uur geleden