Teambaas Binotto vertrekt bij Formule 1-team Ferrari
MARANELLO (ANP) - Teambaas Mattia Binotto vertrekt aan het einde van dit jaar bij Formule 1-team Ferrari. De 53-jarige Binotto heeft zelf besloten de Italiaanse renstal te verlaten. Ferrari meldt dat de opvolger van de teambaas vermoedelijk volgend jaar wordt aangesteld.
"Ik verlaat een bedrijf waar ik van hou, waar ik al 28 jaar deel van uitmaak. Ik denk dat het goed is om deze stap op dit moment te zetten, hoe moeilijk deze beslissing voor mij ook is geweest", zei Binotto. "Ik laat een hecht en groeiend team achter. Een sterk team, daar ben ik zeker van, om de hoogste doelen te bereiken. Ik wens Ferrari het allerbeste voor de toekomst en wil de mensen bedanken die deze reis, die gepaard ging met moeilijkheden maar ook met grote voldoening, met mij hebben gedeeld."
Afgelopen seizoen was er nogal wat kritiek op Binotto, die verantwoordelijk werd gehouden voor een aantal tactische fouten. Ferrari-coureur Charles Leclerc eindigde afgelopen seizoen als tweede, op ruime achterstand van wereldkampioen Max Verstappen. Carlos Sainz, ook van Ferrari, werd vijfde.
Ferrari
Afgelopen seizoen won Ferrari vier races. De Monegask Leclerc was drie keer de snelste, Sainz uit Spanje één keer. In de tweede helft van het seizoen won het Italiaanse team geen enkele race.
Binotto maakte ook de hoogtijdagen van Ferrari mee. Jarenlang was Ferrari toonaangevend in de Formule 1, maar de afgelopen jaren vervult de renstal een bijrol. De laatste wereldtitel van een Ferrari-coureur dateert van 2007, toen de Fin Kimi Räikkönen de titel pakte. Tussen 2000 en 2004 was Michael Schumacher een klasse apart.
Dank
"Ik wil Mattia bedanken voor zijn vele geweldige bijdragen gedurende 28 jaar bij Ferrari en in het bijzonder voor het terugbrengen van het team naar een competitieve positie in het afgelopen jaar. Hierdoor bevinden we ons in een sterke positie om onze uitdaging, om de ultieme prijs in de autosport te winnen, nieuw leven in te blazen. Iedereen hier bij de Scuderia en in de bredere Ferrari-gemeenschap wenst Mattia alle goeds voor de toekomst", aldus bestuursvoorzitter Benedetto Vigna.
Het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint op zondag 5 maart in Bahrein.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín vreest dat zijn kansen op een tweede wereldtitel zijn verkeken. De 28-jarige Spanjaard probeerde met een gebroken pols mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, maar trok zich voor de kwalificatie terug omdat hij te veel pijn had. Kampioenschapsleider Marc Márquez werd vervolgens tweede in de sprintrace, achter Pedro Acosta, waarmee hij zijn voorsprong op Martín in het klassement vergrootte van 10 naar 19 punten.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.
4 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
17 uur geleden