Teambaas Aston Martin wil liefst verder met Vettel
BERLIJN (ANP/DPA) - Formule 1-team Aston Martin wil het liefst verder met Sebastian Vettel. Teambaas Mike Krack spreekt geruchten tegen dat zijn renstal voor volgend seizoen Mick Schumacher wil vastleggen. "We hebben een duidelijk pad voor ogen en dat is dat we verder willen met Sebastian", aldus Krack op de Duitse tv-zender RTL. "Als je een coureur van zijn kaliber in huis hebt, moet je hem zien te behouden. Het simpelweg een mix van extreme rijvaardigheid, ervaring en de zeer positief ingestelde persoon die ons verder brengt."
De 34-jarige Vettel is bezig aan zijn zestiende seizoen in de Formule 1 en zijn tweede bij Aston Martin. Zijn contract bij de Britse renstal loopt aan het einde van dit seizoen af. Vettel veroverde tussen 2010 en 2013 vier wereldtitels bij Red Bull, maar wist die successen geen vervolg te geven bij Ferrari. De Italiaanse renstal zegde de samenwerking met de Duitser eind 2020 op.
Bij Aston Martin beleefde Vettel dit seizoen een ongelukkige start. Hij miste de eerste twee races door een besmetting met corona. Geleidelijk aan is hij een beetje op stoom gekomen, hoewel de auto van Aston Martin beduidend snelheid tekortkomt. Vettel scoorde pas 5 WK-punten dit jaar. Krack prees de instelling van Vettel. "De manier waarop hij rijdt en doet, toont aan dat hij heel graag wil."
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
10 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
10 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
11 uur geleden