Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Abiteboul vertrekt bij Formule 1-renstal Renault

Teambaas Abiteboul vertrekt bij Formule 1-renstal Renault

ENSTONE (ANP) - Cyril Abiteboul vertrekt bij het Formule 1-team van Renault, dat dit jaar verdergaat onder de naam Alpine F1. De 43-jarige Fransman, die sinds 2017 de leiding had over de renstal, moet plaatsmaken voor Laurent Rossi. "Ik bedank de Renault-groep voor het vertrouwen dat ik jarenlang heb gekregen, vooral sinds de heroprichting van het team in 2016", zegt Abiteboul.

Renault keerde in 2016 met een eigen team terug in de Formule 1, maar het wist de successen uit het verleden niet te herhalen. Fernando Alonso pakte in 2005 en 2006 de wereldtitel met Renault. De afgelopen jaren kon Renault zich niet meten met de top.

Afgelopen seizoen eindigde de renstal van Abiteboul op de vijfde plek in het WK voor constructeurs. Daniel Ricciardo bezorgde Renault in oktober op de Nürburgring voor het eerst weer een podiumplaats. Het leidde ertoe dat Abiteboul, die een weddenschap had afgesloten met de Australische coureur, een tatoeage moest laten plaatsen op zijn lichaam.

De Franse coureur Esteban Ocon reed aan het einde van het seizoen in Bahrein naar de tweede plek. Ocon vormt komend seizoen het rijdersduo bij Alpine F1 met de teruggekeerde Spaanse routinier Alonso, die de plek overneemt van de naar McLaren vertrokken Ricciardo.

Meer uit Sport

Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

52 minuten geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

1 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

20 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

21 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

22 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

1 dag geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden