Teambaas Abiteboul vertrekt bij Formule 1-renstal Renault
ENSTONE (ANP) - Cyril Abiteboul vertrekt bij het Formule 1-team van Renault, dat dit jaar verdergaat onder de naam Alpine F1. De 43-jarige Fransman, die sinds 2017 de leiding had over de renstal, moet plaatsmaken voor Laurent Rossi. "Ik bedank de Renault-groep voor het vertrouwen dat ik jarenlang heb gekregen, vooral sinds de heroprichting van het team in 2016", zegt Abiteboul.
Renault keerde in 2016 met een eigen team terug in de Formule 1, maar het wist de successen uit het verleden niet te herhalen. Fernando Alonso pakte in 2005 en 2006 de wereldtitel met Renault. De afgelopen jaren kon Renault zich niet meten met de top.
Afgelopen seizoen eindigde de renstal van Abiteboul op de vijfde plek in het WK voor constructeurs. Daniel Ricciardo bezorgde Renault in oktober op de Nürburgring voor het eerst weer een podiumplaats. Het leidde ertoe dat Abiteboul, die een weddenschap had afgesloten met de Australische coureur, een tatoeage moest laten plaatsen op zijn lichaam.
De Franse coureur Esteban Ocon reed aan het einde van het seizoen in Bahrein naar de tweede plek. Ocon vormt komend seizoen het rijdersduo bij Alpine F1 met de teruggekeerde Spaanse routinier Alonso, die de plek overneemt van de naar McLaren vertrokken Ricciardo.
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.
12 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd om de finale van het Libéma Open te bereiken. De 30-jarige Rus moest in de halve finale zijn meerdere erkennen in Kamil Majchrzak. De Pool won in twee sets (7-6 (4) 6-1) en neemt het in de finale op tegen de Australiër Alex de Minaur.
15 uur geledenGRAND COLOMBIER (ANP) - Isaac del Toro heeft de zevende etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates maakte in de slotklim van de buitencategorie op de Grand Colombier het verschil en kwam solo aan. De Spanjaard Juan Ayuso volgde op 24 seconden, voor de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 38 seconden van de winnaar binnenkwam. Luke Tuckwell uit Australië behoudt de leiding in het algemeen klassement.
19 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst in haar carrière de finale van een WTA-toernooi bereikt. De 21-jarige Amerikaanse versloeg op het Libéma Open in twee sets Ajla Tomljanović uit Australië: 6-4 6-2. In de finale treft ze Barbora Krejčíková uit Tsjechië.
19 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennissers Sander Arends en David Pel hebben voor het eerst het mannendubbelspel op het grastoernooi van Rosmalen gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg in de finale het Belgisch-Franse koppel Zizou Bergs en Arthur Rinderknech na twee tiebreaks in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (5).
21 uur geleden