Teambaas Abiteboul vertrekt bij Formule 1-renstal Renault
ENSTONE (ANP) - Cyril Abiteboul vertrekt bij het Formule 1-team van Renault, dat dit jaar verdergaat onder de naam Alpine F1. De 43-jarige Fransman, die sinds 2017 de leiding had over de renstal, moet plaatsmaken voor Laurent Rossi. "Ik bedank de Renault-groep voor het vertrouwen dat ik jarenlang heb gekregen, vooral sinds de heroprichting van het team in 2016", zegt Abiteboul.
Renault keerde in 2016 met een eigen team terug in de Formule 1, maar het wist de successen uit het verleden niet te herhalen. Fernando Alonso pakte in 2005 en 2006 de wereldtitel met Renault. De afgelopen jaren kon Renault zich niet meten met de top.
Afgelopen seizoen eindigde de renstal van Abiteboul op de vijfde plek in het WK voor constructeurs. Daniel Ricciardo bezorgde Renault in oktober op de Nürburgring voor het eerst weer een podiumplaats. Het leidde ertoe dat Abiteboul, die een weddenschap had afgesloten met de Australische coureur, een tatoeage moest laten plaatsen op zijn lichaam.
De Franse coureur Esteban Ocon reed aan het einde van het seizoen in Bahrein naar de tweede plek. Ocon vormt komend seizoen het rijdersduo bij Alpine F1 met de teruggekeerde Spaanse routinier Alonso, die de plek overneemt van de naar McLaren vertrokken Ricciardo.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
17 minuten geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
8 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
22 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 dag geleden