Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team VS maakt rampenplan voor als Poetin krachtigste wapens inzet

Team VS maakt rampenplan voor als Poetin krachtigste wapens inzet

BRUSSEL (ANP) - Het Witte Huis heeft eind vorige maand, vier dagen nadat de Russische invasie in Oekraïne begon, een geheim team opgericht. Die groep, een zogenoemd Tiger Team, werkt momenteel aan een rampenplan voor het geval de Russische president Vladimir Poetin besluit om biologische, chemische of nucleaire wapens in te zetten.

Het team, dat werd aangesteld door de Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan, werkt ook aan plannen voor het geval Rusland besluit een konvooi met wapens op NAVO-grondgebied aan te vallen. The New York Times, die op basis van anonieme bronnen over het Tiger Team schrijft, meldt dat de groep mensen drie keer per week samenkomt.

Er wordt door het team ook nagedacht over scenario's waarbij Poetin naast Oekraïne ook Moldavië en Georgië zou willen bezetten. Daarnaast is er aandacht voor de ongekende vluchtelingenstroom die Europa momenteel overspoelt.

Volgens de Amerikaanse krant speelt het team een centrale rol bij onder meer de besluitvorming over de troepenopbouw in NAVO-landen, het bewapenen van het Oekraïense leger en het uitrollen van sancties voor Rusland.

Meer uit Buitenland

Ambassadeur: inzet om oorlog te stoppen nadert kritieke fase

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.

30 minuten geleden
Taiwanese oppositieleider bezoekt China

SHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.

40 minuten geleden
Israël waarschuwt Iraniërs uit de buurt te blijven van treinen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.

1 uur geleden
Lam consolideert macht in Vietnam als partijleider en president

HANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.

2 uur geleden
Australische militair opgepakt op verdenking van oorlogsmisdaden

SYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.

3 uur geleden
Contact met Artemis II-missie hersteld na passage achter de maan

HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.

6 uur geleden
Trump dreigt opnieuw met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.

11 uur geleden