Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team van Verstappen wil dat Hamilton alsnog straf krijgt

Team van Verstappen wil dat Hamilton alsnog straf krijgt

SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull wil dat Lewis Hamilton alsnog wordt gestraft voor het negeren van gele vlaggen in de slotfase van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. Het team van Max Verstappen heeft formeel gevraagd of de stewards hun beslissing willen herzien. Iets meer dan een uur voor de start van de race moest een vertegenwoordiger van Mercedes, de renstal van Hamilton, zich daarom weer bij de stewards melden. Mogelijk wordt hij nu alsnog naar achteren gezet op de startopstelling.

De Britse coureur van Mercedes bleef in het laatste deel van de kwalificatie vol doorrijden toen zijn teamgenoot Valtteri Bottas voor hem van de baan schoot. De Fin veroverde polepostion, Hamilton kwalificeerde zich als tweede en Verstappen als derde.

De zesvoudig wereldkampioen moest zich na de kwalificatie bij de stewards melden. Hamilton verklaarde dat hij de gele vlaggen had gemist, naar eigen zeggen omdat er een stofwolk boven de baan hing, veroorzaakt door Bottas die door de grindbak ploegde. Op videobeelden die de Formule 1 verspreidde, is te zien dat Hamilton vol gas door bleef rijden terwijl hij door het stof reed. Links van hem was op digitale borden langs de baan een gele vlag te zien, het teken dat coureurs van hun gas af moeten gaan.

Meer uit Sport

Los Angeles Dodgers winnen de World Series

TORONTO (ANP) - De honkballers van Los Angeles Dodgers hebben voor het tweede jaar op rij de World Series gewonnen, de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. De Dodgers wonnen in Toronto het zevende en beslissende duel met Toronto Blue Jays met 5-4. Een zevende duel was nodig nadat de titelverdediger uit LA een dag eerder de stand in de onderlinge duels op 3-3 had gebracht in een best-of-seven-serie.

5 uur geleden
Nuis is trots op topniveau aan het begin van het seizoen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.

16 uur geleden
Schaatsster Kok met overmacht Nederlands kampioen op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.

18 uur geleden
Nuis verovert voor zesde keer Nederlandse titel op de 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.

19 uur geleden
Wereldkampioene Kok op NK verreweg de snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.

20 uur geleden
Schaatsster Conijn verovert Nederlandse titel op 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is voor de eerste keer Nederlands kampioen op de 3000 meter geworden. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was bij de NK afstanden in Heerenveen met 3.58,13 sneller dan teamgenote Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud.

21 uur geleden
Tennisster Schuurs begint WTA Finals in dubbelspel met verlies

RIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is de WTA Finals in het dubbelspel begonnen met een nederlaag. Het als eerste geplaatste Italiaanse koppel Sara Errani/Jasmine Paolini was in het Saudische Riyad in twee sets te sterk voor de 32-jarige Limburgse en haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad: 6-3 6-3.

21 uur geleden