Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team van Verstappen wil dat Hamilton alsnog straf krijgt

Team van Verstappen wil dat Hamilton alsnog straf krijgt

SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull wil dat Lewis Hamilton alsnog wordt gestraft voor het negeren van gele vlaggen in de slotfase van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. Het team van Max Verstappen heeft formeel gevraagd of de stewards hun beslissing willen herzien. Iets meer dan een uur voor de start van de race moest een vertegenwoordiger van Mercedes, de renstal van Hamilton, zich daarom weer bij de stewards melden. Mogelijk wordt hij nu alsnog naar achteren gezet op de startopstelling.

De Britse coureur van Mercedes bleef in het laatste deel van de kwalificatie vol doorrijden toen zijn teamgenoot Valtteri Bottas voor hem van de baan schoot. De Fin veroverde polepostion, Hamilton kwalificeerde zich als tweede en Verstappen als derde.

De zesvoudig wereldkampioen moest zich na de kwalificatie bij de stewards melden. Hamilton verklaarde dat hij de gele vlaggen had gemist, naar eigen zeggen omdat er een stofwolk boven de baan hing, veroorzaakt door Bottas die door de grindbak ploegde. Op videobeelden die de Formule 1 verspreidde, is te zien dat Hamilton vol gas door bleef rijden terwijl hij door het stof reed. Links van hem was op digitale borden langs de baan een gele vlag te zien, het teken dat coureurs van hun gas af moeten gaan.

Meer uit Sport

Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

1 uur geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

5 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

6 uur geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

6 uur geleden
Japanse tennisheld Nishikori neemt afscheid met nederlaag

TOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).

8 uur geleden
Verstappen bevestigt GT3-uitstapje in 3-uursrace in Portimão

SEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.

9 uur geleden
EK wielrennen op de weg in 2028 naar Noord-Brabant

DEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.

10 uur geleden