Team van Verstappen wil dat Hamilton alsnog straf krijgt
SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull wil dat Lewis Hamilton alsnog wordt gestraft voor het negeren van gele vlaggen in de slotfase van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. Het team van Max Verstappen heeft formeel gevraagd of de stewards hun beslissing willen herzien. Iets meer dan een uur voor de start van de race moest een vertegenwoordiger van Mercedes, de renstal van Hamilton, zich daarom weer bij de stewards melden. Mogelijk wordt hij nu alsnog naar achteren gezet op de startopstelling.
De Britse coureur van Mercedes bleef in het laatste deel van de kwalificatie vol doorrijden toen zijn teamgenoot Valtteri Bottas voor hem van de baan schoot. De Fin veroverde polepostion, Hamilton kwalificeerde zich als tweede en Verstappen als derde.
De zesvoudig wereldkampioen moest zich na de kwalificatie bij de stewards melden. Hamilton verklaarde dat hij de gele vlaggen had gemist, naar eigen zeggen omdat er een stofwolk boven de baan hing, veroorzaakt door Bottas die door de grindbak ploegde. Op videobeelden die de Formule 1 verspreidde, is te zien dat Hamilton vol gas door bleef rijden terwijl hij door het stof reed. Links van hem was op digitale borden langs de baan een gele vlag te zien, het teken dat coureurs van hun gas af moeten gaan.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
14 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
14 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
15 uur geleden