Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Team van Trump haalde 150 miljoen op sinds verkiezingen'

'Team van Trump haalde 150 miljoen op sinds verkiezingen'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn bondgenoten hebben sinds de verkiezingen van vorige maand meer dan 150 miljoen dollar (125 miljoen euro) aan donaties ontvangen. Dat zeggen ingewijden tegen de krant Washington Post. Het campagneteam van Trump wilde niet reageren.

Trump klaagt al sinds de verkiezingen dat hij heeft verloren door fraude. Zijn advocaten hebben dat voor de rechter niet overtuigend kunnen bewijzen, maar trouwe aanhangers maken wel veel geld over om de president te steunen. Dat geeft Trump en zijn bondgenoten volgens de krant een reden om nog niet op te geven.

Potentiële geldschieters worden bestookt met e-mails met dreigende taal over verkiezingsfraude. Ook staat op de officiële campagnesite van Trump een oproep om geld over te maken voor een "fonds om de verkiezingen te verdedigen".

Slechts een deel van het geld dat Trump-aanhangers overmaken, wordt ook daadwerkelijk gebruikt om die juridische strijd mee te bekostigen. Een groot deel van de donaties zal volgens de krant vermoedelijk opzij worden gezet om toekomstige politieke activiteiten van Trump mee te financieren.

Het is ongebruikelijk dat een campagneteam direct na de verkiezingen nog zo'n enorm bedrag ophaalt. De verliezers beginnen doorgaans hun fondsenwervingsacties af te bouwen.

Meer uit Buitenland

Vance verwacht niet dat oorlog in Oekraïne 'binnenkort' eindigt

WASHINGTON (ANP) - De oorlog in Oekraïne zal "niet binnenkort eindigen", zei de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance donderdag in een interview met Fox News.

47 minuten geleden
Tienduizenden bij linkse demonstraties in Berlijn en Hamburg

BERLIJN (ANP) - Volgens de Duitse politie namen op 1 mei in totaal meer dan 25.000 mensen deel aan de jaarlijkse demonstraties van links en extreemlinks in Berlijn en Hamburg.

1 uur geleden
Sean 'Diddy' Combs wijst schikkingsvoorstel af

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse rapper en producer Sean 'Diddy' Combs heeft een schikkingsvoorstel van de openbaar aanklager in zijn rechtszaak officieel afgewezen. Diddy zou schuld moeten bekennen in ruil voor een kortere gevangenisstraf, meldt ABC News. De 55-jarige muzikant staat terecht voor afpersing en mensenhandel voor seksuele uitbuiting. Ook beschuldigen tientallen mensen hem van seksueel wangedrag.

3 uur geleden
Israël dreigt met harde acties als geweld tegen druzen niet stopt

JERUZALEM (ANP/AFP) - Als het geweld tegen de druzen in Syrië niet stopt zal Israël hard ingrijpen. Daarvoor waarschuwt de Israëlische defensieminister Israel Katz.

4 uur geleden
Veiligheidsadviseur Waltz wordt VN-ambassadeur, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De nationale veiligheidsadviseur van de VS, Mike Waltz, wordt de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties. President Donald Trump heeft dat gemeld nadat media al over het vertrek van Waltz als veiligheidsadviseur hadden geschreven.

5 uur geleden
Zelensky: mineralendeal eerste resultaat van gesprek Sint-Pieter

KYIV (ANP/RTR) - Het sluiten van de mineralendeal met de Verenigde Staten is het eerste resultaat van de ontmoeting rond de uitvaart van de paus tussen president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zegt de laatstgenoemde in een video op Telegram.

6 uur geleden
Nieuwe gesprekken tussen Iran en VS over atoomdeal uitgesteld

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - De voor zaterdag geplande gesprekken tussen de VS en Iran over het nucleaire programma van Teheran gaan niet door, heeft bemiddelaar Oman bekendgemaakt. De Omaanse minister van Buitenlandse Zaken Badr al Busaidi schrijft op X dat de gesprekken zijn uitgesteld "om logistieke redenen". Een nieuwe datum is nog niet bekend.

8 uur geleden