'Team van Trump haalde 150 miljoen op sinds verkiezingen'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn bondgenoten hebben sinds de verkiezingen van vorige maand meer dan 150 miljoen dollar (125 miljoen euro) aan donaties ontvangen. Dat zeggen ingewijden tegen de krant Washington Post. Het campagneteam van Trump wilde niet reageren.
Trump klaagt al sinds de verkiezingen dat hij heeft verloren door fraude. Zijn advocaten hebben dat voor de rechter niet overtuigend kunnen bewijzen, maar trouwe aanhangers maken wel veel geld over om de president te steunen. Dat geeft Trump en zijn bondgenoten volgens de krant een reden om nog niet op te geven.
Potentiële geldschieters worden bestookt met e-mails met dreigende taal over verkiezingsfraude. Ook staat op de officiële campagnesite van Trump een oproep om geld over te maken voor een "fonds om de verkiezingen te verdedigen".
Slechts een deel van het geld dat Trump-aanhangers overmaken, wordt ook daadwerkelijk gebruikt om die juridische strijd mee te bekostigen. Een groot deel van de donaties zal volgens de krant vermoedelijk opzij worden gezet om toekomstige politieke activiteiten van Trump mee te financieren.
Het is ongebruikelijk dat een campagneteam direct na de verkiezingen nog zo'n enorm bedrag ophaalt. De verliezers beginnen doorgaans hun fondsenwervingsacties af te bouwen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
5 uur geleden