Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team van Russische dissident Navalni heeft al dagen geen contact

Team van Russische dissident Navalni heeft al dagen geen contact

MOSKOU (ANP/DPA) - Het team van de gevangen Kremlin-tegenstander Aleksej Navalni heeft nog steeds geen teken van leven van de 47-jarige dissident, die in slechte gezondheid verkeert. Er is nog steeds geen nieuws, vertelde een advocaat van de fervent criticus van president Vladimir Poetin. Het team probeert inmiddels al vijf dagen contact met hem op te nemen.

De onzekerheid over het lot van Navalni komt op het moment dat Poetin bevestigt volgend jaar te willen worden herkozen. Navalni had een belangrijke rivaal bij de verkiezingen kunnen zijn.

Het Navalni-team sloeg alarm nadat de oppositieactivist niet zoals gewoonlijk per video werd verbonden met een rechtszitting. Gevangenispersoneel zei dat het uitvallen van de videoverbinding te maken zou hebben met een gebrek aan elektriciteit. Brieven van of aan Navalni zijn ook al een week niet bezorgd, aldus het team verder.

Navalni is veroordeeld tot negentien jaar strafkamp. Hij wordt internationaal beschouwd als een politieke gevangene.

Meer uit Buitenland

Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

3 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

5 uur geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

5 uur geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

6 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

7 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

7 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

8 uur geleden