Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team van Russische dissident Navalni heeft al dagen geen contact

Team van Russische dissident Navalni heeft al dagen geen contact

MOSKOU (ANP/DPA) - Het team van de gevangen Kremlin-tegenstander Aleksej Navalni heeft nog steeds geen teken van leven van de 47-jarige dissident, die in slechte gezondheid verkeert. Er is nog steeds geen nieuws, vertelde een advocaat van de fervent criticus van president Vladimir Poetin. Het team probeert inmiddels al vijf dagen contact met hem op te nemen.

De onzekerheid over het lot van Navalni komt op het moment dat Poetin bevestigt volgend jaar te willen worden herkozen. Navalni had een belangrijke rivaal bij de verkiezingen kunnen zijn.

Het Navalni-team sloeg alarm nadat de oppositieactivist niet zoals gewoonlijk per video werd verbonden met een rechtszitting. Gevangenispersoneel zei dat het uitvallen van de videoverbinding te maken zou hebben met een gebrek aan elektriciteit. Brieven van of aan Navalni zijn ook al een week niet bezorgd, aldus het team verder.

Navalni is veroordeeld tot negentien jaar strafkamp. Hij wordt internationaal beschouwd als een politieke gevangene.

Meer uit Buitenland

Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

1 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

2 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.

4 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

17 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

17 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

19 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

19 uur geleden