Team van overleden wielrenner Mäder uit Ronde van Zwitserland
TUBACH (ANP) - De ploeg van de overleden wielrenner Gino Mäder gaat zaterdag niet meer van start in de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland. De renners van Team Bahrain Victorious hebben besloten zich terug te trekken uit de wedstrijd.
"Na het tragische verlies van Gino Mäder heeft Team Bahrain Victorious besloten om de Ronde van Zwitserland te verlaten", laat de ploeg op Twitter weten.
De 26-jarige Mäder overleed vrijdag aan de gevolgen van zijn zware val donderdag in een ravijn in de vijfde etappe. De organisatie van de Ronde van Zwitserland neutraliseerde daarna de zesde etappe. De renners reden de laatste twintig kilometer als eerbetoon aan Mäder. Dat was de wens van zijn familie. Zijn ploeggenoten kwamen naast elkaar als eerste over de finish en gaven een laatste groet aan Mäder.
Laatste klim
De zevende etappe start zaterdag in Tübach en gaat over 183,5 kilometer. Na overleg met de familie van Mäder, de teams, renners en officials heeft de organisatie besloten de Ronde van Zwitserland door te laten gaan. "Vandaag was de ergste dag in mijn leven", zei koersdirecteur Olivier Senn vrijdagavond. "Maar morgen is een andere dag en als organisatie moeten wij ons daar nu op richten."
De renners zullen finishen in Weinfelden, maar de tijdopname voor het algemeen klassement wordt eerder gedaan. Dat gebeurt 18,8 kilometer voor de finish, na de laatste klim van de dag. De Ronde van Zwitserland eindigt zondag met een individuele tijdrit over 25,7 kilometer.
Ook de vrouwen rijden de Ronde van Zwitserland zoals gepland. Zij beginnen zaterdag aan de wedstrijd.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
3 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
23 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden