'Team uit Tour verwijderd bij twee coronagevallen in de ploeg'
NICE (ANP) - Wielerploegen worden in de komende Tour de France uit de koers genomen als twee renners of stafleden positief worden getest op het coronavirus of duidelijke symptomen vertonen. Als één renner van een ploeg besmet is met het virus, zal alleen die renner uit de Tour worden gezet. Dat staat volgens website VeloNews in een document met gezondheidsvoorschriften dat de organiserende ASO naar de deelnemende teams heeft gestuurd. De Tour begint 29 augustus in Nice.
De Ronde van Frankrijk neemt het virus heel serieus. Alle ploegen moeten zoveel mogelijk in een eigen 'bubbel' blijven gedurende de drieweekse wielerronde, waarbij teamartsen nauwgezette instructies krijgen om de gezondheid van de renners en stafleden te bewaken. Het uiteindelijke doel, zo staat volgens VeloNews te lezen, is "de gezondheid van renners, teampersoneel en andere mensen die betrokken zijn bij de Tour de France te beschermen en te garanderen dat het evenement door kan gaan."
Al eerder was bekend dat alle renners voorafgaande aan de Tour minstens twee keer op Covid-19 worden getest. In het geval een renner dan positief wordt bevonden, heeft een ploeg nog de mogelijkheid tot 29 augustus 10.00 uur een gezonde vervanger te laten starten.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
42 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
5 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
9 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
9 uur geleden