
Team Trump stelt ontslaglijst samen van militaire bevelhebbers
WASHINGTON (ANP/RTR) - De ploeg van aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump stelt een lijst op van militaire officieren die mogelijk ontslagen zullen worden bij het Pentagon, onder wie de hoogste militaire leiders. Dat zeggen bronnen aan persbureau Reuters.
De plannen voor deze ontslagronde zitten nog in een vroeg stadium en kunnen nog veranderen naarmate Trumps regering vorm krijgt, schrijft Reuters. Toch zou Trumps entourage een ingrijpende personeelswisseling van plan zijn bij de zogeheten Joint Chiefs of Staff (gezamenlijke stafchefs) van het Pentagon. Dat zijn de hoofden van elke diensttak van de strijdkrachten.
Ook zou de aankomende regering-Trump het gemunt hebben op officieren gelieerd aan Mark Milley, die onder Trump voorzitter was van de Joint Chiefs of Staff. In het recent verschenen boek War van journalist Bob Woodward noemt de gepensioneerde Milley zijn voormalige baas Trump "in de kern fascistisch".
Tijdens zijn verkiezingscampagne had Trump het over het ontslaan van "woke" generaals en degenen die verantwoordelijk zijn voor de controversiële terugtrekking uit Afghanistan in 2021. Dinsdag werd bekend dat de Trump Pete Hegseth aan het hoofd wil van het ministerie van Defensie. Deze commentator van Fox News en veteraan lijkt bereid om grote veranderingen door te voeren in het Pentagon.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.
2 uur geledenBASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.
5 uur geledenMADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.
6 uur geledenDOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De Spaanse regering wil dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) een uitspraak doet over de Israëlische hulpblokkade in Gaza. Dat zei premier Pedro Sánchez die te gast was op een top van de Arabische Liga in Bagdad.
9 uur geleden