Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team Trump stelt ontslaglijst samen van militaire bevelhebbers

Team Trump stelt ontslaglijst samen van militaire bevelhebbers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De ploeg van aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump stelt een lijst op van militaire officieren die mogelijk ontslagen zullen worden bij het Pentagon, onder wie de hoogste militaire leiders. Dat zeggen bronnen aan persbureau Reuters.

De plannen voor deze ontslagronde zitten nog in een vroeg stadium en kunnen nog veranderen naarmate Trumps regering vorm krijgt, schrijft Reuters. Toch zou Trumps entourage een ingrijpende personeelswisseling van plan zijn bij de zogeheten Joint Chiefs of Staff (gezamenlijke stafchefs) van het Pentagon. Dat zijn de hoofden van elke diensttak van de strijdkrachten.

Ook zou de aankomende regering-Trump het gemunt hebben op officieren gelieerd aan Mark Milley, die onder Trump voorzitter was van de Joint Chiefs of Staff. In het recent verschenen boek War van journalist Bob Woodward noemt de gepensioneerde Milley zijn voormalige baas Trump "in de kern fascistisch".

Tijdens zijn verkiezingscampagne had Trump het over het ontslaan van "woke" generaals en degenen die verantwoordelijk zijn voor de controversiële terugtrekking uit Afghanistan in 2021. Dinsdag werd bekend dat de Trump Pete Hegseth aan het hoofd wil van het ministerie van Defensie. Deze commentator van Fox News en veteraan lijkt bereid om grote veranderingen door te voeren in het Pentagon.

Meer uit Buitenland

Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

6 minuten geleden
VS nu officieel weg uit Wereldgezondheidsorganisatie (WHO)

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.

12 minuten geleden
Trump noemt oud-aanklager Jack Smith een 'gestoord beest'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.

13 minuten geleden
Frederiksen: eensgezindheid en sterke EU belangrijk

BRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.

15 minuten geleden
NAVO-missie in Noordpoolgebied krijgt mogelijk andere naam

DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.

55 minuten geleden
Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

1 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

1 uur geleden