Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team Trump stelt ontslaglijst samen van militaire bevelhebbers

Team Trump stelt ontslaglijst samen van militaire bevelhebbers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De ploeg van aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump stelt een lijst op van militaire officieren die mogelijk ontslagen zullen worden bij het Pentagon, onder wie de hoogste militaire leiders. Dat zeggen bronnen aan persbureau Reuters.

De plannen voor deze ontslagronde zitten nog in een vroeg stadium en kunnen nog veranderen naarmate Trumps regering vorm krijgt, schrijft Reuters. Toch zou Trumps entourage een ingrijpende personeelswisseling van plan zijn bij de zogeheten Joint Chiefs of Staff (gezamenlijke stafchefs) van het Pentagon. Dat zijn de hoofden van elke diensttak van de strijdkrachten.

Ook zou de aankomende regering-Trump het gemunt hebben op officieren gelieerd aan Mark Milley, die onder Trump voorzitter was van de Joint Chiefs of Staff. In het recent verschenen boek War van journalist Bob Woodward noemt de gepensioneerde Milley zijn voormalige baas Trump "in de kern fascistisch".

Tijdens zijn verkiezingscampagne had Trump het over het ontslaan van "woke" generaals en degenen die verantwoordelijk zijn voor de controversiële terugtrekking uit Afghanistan in 2021. Dinsdag werd bekend dat de Trump Pete Hegseth aan het hoofd wil van het ministerie van Defensie. Deze commentator van Fox News en veteraan lijkt bereid om grote veranderingen door te voeren in het Pentagon.

Meer uit Buitenland

Scholen in Iran weken dicht om aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

7 minuten geleden
Israël voert nieuwe aanvallen op Teheran uit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners kent. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.

50 minuten geleden
Griekenland stuurt marine en luchtmacht naar Cyprus om drones

NICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie. Het ministerie zegt erbij Cyprus "met alle mogelijke middelen" te zullen beschermen. Cyprus huisvest onder meer de door de VS gebruikte Britse luchtmachtbasis Akrotiri.

57 minuten geleden
Libanon verbiedt militaire activiteiten van Hezbollah

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese regering heeft een "onmiddellijk verbod" ingesteld op de militaire activiteiten van Hezbollah. De groep moet haar wapens overdragen aan de staat, zei premier Nawaf Salam maandag.

1 uur geleden
VS: drie Amerikaanse gevechtstoestellen neergehaald door Koeweit

TAMPA (ANP) - Drie Amerikaanse gevechtstoestellen in Koeweit zijn maandagochtend uit de lucht geschoten door wat lijkt op eigen vuur van bondgenoot Koeweit. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM. Het gaat om drie McDonnell Douglas F-15E Strike Eagles.

1 uur geleden
EU-chef: we moeten voorkomen dat Iran-conflict verder verspreidt

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vindt dat hard gewerkt moet worden om te voorkomen dat het conflict in het Midden-Oosten zich "verder verspreidt". Daarbij verwees ze naar droneaanvallen op de Britse luchtmachtbasis op Cyprus en een olieraffinaderij in Saudi-Arabië. Bij beide aanvallen vielen geen gewonden.

1 uur geleden
Nieuwe Iraanse aanvallen op Israël

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Israël worden Iraanse aanvallen gemeld. Zo rapporteren AFP-journalisten dat in Jeruzalem explosies klinken. Ook elders in Centraal-Israël en nabij Tel Aviv worden aanvallen gesignaleerd. Volgens het Israëlische leger zijn de raketten "geïdentificeerd" en wordt gewerkt om deze uit te schakelen. Een lokaal Telegramkanaal meldt dat het kantoor van premier Benjamin Netanyahu doelwit zou zijn geweest. Volgens een journalist van The Times of Israel is er nog geen schade gemeld.

1 uur geleden