Team Trump achter ministerskandidaat na berichten over onderzoek
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het team van aankomend president Donald Trump heeft steun uitgesproken voor zijn kandidaat om minister van Defensie te worden. Nadat media hadden bericht over een oud politieonderzoek naar mogelijk seksueel wangedrag door Pete Hegseth, verklaarde een woordvoerder van Trump dat alleen kandidaten van hoog niveau worden genomineerd om minister te worden. "Meneer Hegseth heeft alle beschuldigingen tegengesproken en is ook nooit vervolgd."
Het nieuws over het onderzoek kwam naar buiten nadat Hegseth afgelopen week naar voren was geschoven om defensieminister te worden. Amerikaanse media schreven dat de oud-militair in 2017 was beschuldigd van seksueel wangedrag in een hotel in Californië. Hij was toen een spreker bij een conferentie voor Republikeinse vrouwen. De politie deed onderzoek, maar het kwam niet tot strafrechtelijke vervolging.
Het team van Trump zou volgens een bron van The Washington Post zijn overvallen door het nieuws. Oud-militair Hegseth is onder meer bekend als presentator bij Fox News. Zijn benoeming als minister moet nog worden goedgekeurd door de Senaat. Ook voor de berichten over het politieonderzoek klonk al kritiek op de nominatie van Hegseth, die volgens critici onvoldoende ervaring heeft. Democraten noemden hem volstrekt ongeschikt voor de zware functie en ook sommige Republikeinen reageerden terughoudend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
3 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
5 uur geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
9 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
11 uur geleden