Team Trump achter ministerskandidaat na berichten over onderzoek
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het team van aankomend president Donald Trump heeft steun uitgesproken voor zijn kandidaat om minister van Defensie te worden. Nadat media hadden bericht over een oud politieonderzoek naar mogelijk seksueel wangedrag door Pete Hegseth, verklaarde een woordvoerder van Trump dat alleen kandidaten van hoog niveau worden genomineerd om minister te worden. "Meneer Hegseth heeft alle beschuldigingen tegengesproken en is ook nooit vervolgd."
Het nieuws over het onderzoek kwam naar buiten nadat Hegseth afgelopen week naar voren was geschoven om defensieminister te worden. Amerikaanse media schreven dat de oud-militair in 2017 was beschuldigd van seksueel wangedrag in een hotel in Californië. Hij was toen een spreker bij een conferentie voor Republikeinse vrouwen. De politie deed onderzoek, maar het kwam niet tot strafrechtelijke vervolging.
Het team van Trump zou volgens een bron van The Washington Post zijn overvallen door het nieuws. Oud-militair Hegseth is onder meer bekend als presentator bij Fox News. Zijn benoeming als minister moet nog worden goedgekeurd door de Senaat. Ook voor de berichten over het politieonderzoek klonk al kritiek op de nominatie van Hegseth, die volgens critici onvoldoende ervaring heeft. Democraten noemden hem volstrekt ongeschikt voor de zware functie en ook sommige Republikeinen reageerden terughoudend.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is onzeker wat er gaat gebeuren nu de Iraanse leider Ali Khamenei overleden is, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. "Maar er ligt nu een open weg naar een ander Iran, een Iran dat de bevolking wellicht meer vrijheid geeft om vorm te geven."
17 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de dodelijke aanval op de Iraanse ayatollah Ali Khamenei en leden van zijn familie scherp veroordeeld. Hij sprak van moord en een "cynische schending van alle normen van menselijke moraliteit en internationaal recht".
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Iran heeft ook twee raketten afgevuurd richting EU-lidstaat Cyprus. Dat zei de Britse minister van Defensie John Healey tijdens een interview met Sky News. "Wij denken niet dat ze waren gericht op Cyprus", zei hij.
48 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen grofweg de helft van de Iraanse raketvoorraad vernietigd. Dat meldt het Israëlische leger.
54 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah zegt de Amerikaans-Israëlische aanvallen tegen Iran te beantwoorden. Dat meldt de leider van die militante groepering, Naim Qassem. "We zullen onze plicht vervullen door deze agressie te beantwoorden. Wat de offers ook mogen zijn, we zullen niet afwijken van het pad van verzet", aldus Qassem.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Alireza Arafi is toegetreden tot de zogenoemde Leiderschapsraad van Iran. Dat meldt het Iraanse persbureau ISNA. Die raad moet het landsbestuur waarnemen in aanloop naar de benoeming van een nieuwe Iraanse leider. De raad bestaat naast een juristenlid uit de president en de voorzitter van de Iraanse rechtspraak. Uiteindelijk moet de zogenoemde Assemblee van Experts, een 88-koppige raad van theologen, een nieuwe opperste leider aanwijzen.
1 uur geleden