Team Trump achter ministerskandidaat na berichten over onderzoek
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het team van aankomend president Donald Trump heeft steun uitgesproken voor zijn kandidaat om minister van Defensie te worden. Nadat media hadden bericht over een oud politieonderzoek naar mogelijk seksueel wangedrag door Pete Hegseth, verklaarde een woordvoerder van Trump dat alleen kandidaten van hoog niveau worden genomineerd om minister te worden. "Meneer Hegseth heeft alle beschuldigingen tegengesproken en is ook nooit vervolgd."
Het nieuws over het onderzoek kwam naar buiten nadat Hegseth afgelopen week naar voren was geschoven om defensieminister te worden. Amerikaanse media schreven dat de oud-militair in 2017 was beschuldigd van seksueel wangedrag in een hotel in Californië. Hij was toen een spreker bij een conferentie voor Republikeinse vrouwen. De politie deed onderzoek, maar het kwam niet tot strafrechtelijke vervolging.
Het team van Trump zou volgens een bron van The Washington Post zijn overvallen door het nieuws. Oud-militair Hegseth is onder meer bekend als presentator bij Fox News. Zijn benoeming als minister moet nog worden goedgekeurd door de Senaat. Ook voor de berichten over het politieonderzoek klonk al kritiek op de nominatie van Hegseth, die volgens critici onvoldoende ervaring heeft. Democraten noemden hem volstrekt ongeschikt voor de zware functie en ook sommige Republikeinen reageerden terughoudend.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
50 minuten geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
3 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
13 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
14 uur geleden