Team Trump achter ministerskandidaat na berichten over onderzoek
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het team van aankomend president Donald Trump heeft steun uitgesproken voor zijn kandidaat om minister van Defensie te worden. Nadat media hadden bericht over een oud politieonderzoek naar mogelijk seksueel wangedrag door Pete Hegseth, verklaarde een woordvoerder van Trump dat alleen kandidaten van hoog niveau worden genomineerd om minister te worden. "Meneer Hegseth heeft alle beschuldigingen tegengesproken en is ook nooit vervolgd."
Het nieuws over het onderzoek kwam naar buiten nadat Hegseth afgelopen week naar voren was geschoven om defensieminister te worden. Amerikaanse media schreven dat de oud-militair in 2017 was beschuldigd van seksueel wangedrag in een hotel in Californië. Hij was toen een spreker bij een conferentie voor Republikeinse vrouwen. De politie deed onderzoek, maar het kwam niet tot strafrechtelijke vervolging.
Het team van Trump zou volgens een bron van The Washington Post zijn overvallen door het nieuws. Oud-militair Hegseth is onder meer bekend als presentator bij Fox News. Zijn benoeming als minister moet nog worden goedgekeurd door de Senaat. Ook voor de berichten over het politieonderzoek klonk al kritiek op de nominatie van Hegseth, die volgens critici onvoldoende ervaring heeft. Democraten noemden hem volstrekt ongeschikt voor de zware functie en ook sommige Republikeinen reageerden terughoudend.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.
2 uur geledenSAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
6 uur geleden