Team PowNed op Urk met eieren bekogeld
URK (ANP) - Een verslaggever en cameraman van PowNed is op Urk maandag bekogeld met eieren. Zij waren in de gemeente om een item te maken over Urker jongeren die in naziuniformen hebben rondgelopen. Zij speelden dat zij een jongen bedreigden in een gevangeniskostuum met een Jodenster erop.
In een video die PowNed op zijn website heeft geplaatst is te zien dat journalist Jamie Reuter wordt bekogeld met eieren terwijl zij praat met Urkers. Een andere man zegt tegen de journalist en haar cameraman dat zij weg moet gaan "anders ga je de haven in". Daarna pakt de Urker hun microfoon af.
Een woordvoerder van PowNed bevestigt dinsdag het incident. De omroep doet voorlopig geen aangifte. Eerder deed PowNed dat wel toen een verslaggever werd aangereden terwijl hij op Urk was om verslag te doen van kerkgangers die de coronaregels overtraden. De dader van deze actie kreeg van de rechter een taakstraf.
Betreuren
De jongeren op Urk lieten maandag via Hart van Nederland weten dat zij de ophef over het spel met de naziuniformen betreurden. Zij wilden naar eigen zeggen geen enkele herinnering aan de Tweede Wereldoorlog opwekken.
In een reactie roept de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) de burgemeester van Urk of de leiding van de kerken in de plaats op om op korte termijn aan inwoners en kerkgangers het belang van een vrije pers onder de aandacht te brengen.
Meer uit Binnenland
DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
17 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.
4 uur geleden