Team: Navalny werd vermoord in aanloop naar gevangenenruil
MOSKOU (ANP/RTR) - Aleksej Navalny, de Russische oppositieleider die onlangs in een strafkamp overleed, zou in aanmerking zijn gekomen voor een gevangenenruil, zegt zijn team in een YouTubevideo. Navalny zou zijn vermoord vanwege de aanstaande gevangenenruil, wordt beweerd in de video.
Maria Pevtsjich vertelt in de video dat de onderhandelingen rond Navalny's vrijlating al een lange tijd aan de gang waren. Hij zou samen met twee Amerikaanse burgers in Russische gevangenschap worden vrijgelaten. In ruil daarvoor zou Vadim Krasikov, een spion en huurmoordenaar voor de Russische veiligheidsdienst FSB, worden vrijgelaten uit een Duitse gevangenis.
Volgens Pevtsjich zou Navalny als politiek gevangene in aanmerking komen voor de gevangenenruil, hoewel hij Russisch staatsburger is. Bij de onderhandelingen zouden Amerikaanse en Duitse vertegenwoordigers betrokken zijn geweest, aldus de video.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
4 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
6 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
7 uur geleden