Team Navalni wil alleen nog spontane demonstraties
MOSKOU (ANP/DPA) - Het team van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni wil stoppen met het aankondigen van demonstraties. Aanhangers moeten zich beperken tot spontane acties, schreef naaste medewerker Leonid Volkov op sociale media.
Aanhangers van Navalni hebben de afgelopen maanden massaal gedemonstreerd tegen zijn arrestatie en gevangenschap. Volkov zei dat alleen vorige maand al 1700 arrestaties zijn verricht tijdens protestacties. Het was dagen eerder al bekend dat die zouden plaatsvinden.
Het oppositielid zegt dat president Vladimir Poetin heeft laten zien dat hij steeds harder wil optreden tegen demonstraties. Volkov, die zelf in het buitenland woont, zegt dat er nog steeds genoeg reden is om de straat op te gaan. Hij noemde corruptie, economische stagnatie en het feit dat Poetin nog aan de macht is.
Uitgesproken Kremlincriticus Navalni zit ondertussen al 115 dagen vast. Zijn advocaten hebben nu aangekondigd de gevangenisdienst voor de rechter te willen slepen. Ze mogen bij bezoeken aan de strafkolonie met de politicus geen mobiele telefoons of laptops meer meenemen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
6 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
7 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
7 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
13 uur geleden