Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team Navalni wil alleen nog spontane demonstraties

Team Navalni wil alleen nog spontane demonstraties

MOSKOU (ANP/DPA) - Het team van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni wil stoppen met het aankondigen van demonstraties. Aanhangers moeten zich beperken tot spontane acties, schreef naaste medewerker Leonid Volkov op sociale media.

Aanhangers van Navalni hebben de afgelopen maanden massaal gedemonstreerd tegen zijn arrestatie en gevangenschap. Volkov zei dat alleen vorige maand al 1700 arrestaties zijn verricht tijdens protestacties. Het was dagen eerder al bekend dat die zouden plaatsvinden.

Het oppositielid zegt dat president Vladimir Poetin heeft laten zien dat hij steeds harder wil optreden tegen demonstraties. Volkov, die zelf in het buitenland woont, zegt dat er nog steeds genoeg reden is om de straat op te gaan. Hij noemde corruptie, economische stagnatie en het feit dat Poetin nog aan de macht is.

Uitgesproken Kremlincriticus Navalni zit ondertussen al 115 dagen vast. Zijn advocaten hebben nu aangekondigd de gevangenisdienst voor de rechter te willen slepen. Ze mogen bij bezoeken aan de strafkolonie met de politicus geen mobiele telefoons of laptops meer meenemen.

Meer uit Buitenland

Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

16 minuten geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

53 minuten geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

54 minuten geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

55 minuten geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

57 minuten geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

59 minuten geleden
Doden en gewonden door Israëlische aanval op strand in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op het openbare strand Ramlet al-Baida, nabij het centrum van Beiroet, zijn zeker zeven mensen gedood. 21 mensen raakten gewond, aldus het Libanese ministerie van Gezondheid. Veel inwoners van Beiroet die ontheemd zijn geraakt door het geweld hadden toevlucht gezocht op het strand van Ramlet al-Baida, schrijft Al-Jazeera.

1 uur geleden