Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team Jonk haalt gelijk in ontslagzaak bij arbitragecommissie KNVB

Team Jonk haalt gelijk in ontslagzaak bij arbitragecommissie KNVB

ZEIST (ANP) - Technisch manager Wim Jonk en trainer Matthias Kohler hebben met succes hun ontslag bij FC Volendam aangevochten. De arbitragecommissie van de KNVB oordeelde in een spoedzitting in Zeist dat de Eredivisieclub ten onrechte een verklaring van 'Team Jonk' om te stoppen bij de club heeft geïnterpreteerd als een directe opzegging van hun arbeidscontracten. Advocaat Joost Quant van Jonk en Kohler bevestigt dat de club als gevolg van de uitspraak de salarissen weer moet gaan betalen.

Jonk en Kohler verklaarden zich samen met de andere leden van de technische staf op 1 december solidair met de ontslagen voorzitter Jan Smit. Ze ondertekenden een emotioneel statement met als kop "Wij stappen op bij FC Volendam. Wij gaan stoppen bij FC Volendam."

De club zag in die verklaring een verzoek om ontslag te nemen en stopte per direct met de salarisbetalingen. Omdat ze zich niet aan de opzegtermijnen hadden gehouden, vroeg Volendam bij de arbitragecommissie om een schadevergoeding. Die vordering is afgewezen, zei de advocaat.

"We hebben vanaf het begin gezegd dat het statement naar de media geen opzegging van het contract was", zegt Quant. "Het was meer een noodkreet, ze voelden zich ook bedreigd omdat de raad van commissarissen al eerder had laten doorschemeren dat ze van Team Jonk af wilde. Maar om dan meteen de salarissen stop te zetten, kan natuurlijk niet."

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

28 minuten geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

57 minuten geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

8 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

8 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

11 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

12 uur geleden