Team Jonk haalt gelijk in ontslagzaak bij arbitragecommissie KNVB
ZEIST (ANP) - Technisch manager Wim Jonk en trainer Matthias Kohler hebben met succes hun ontslag bij FC Volendam aangevochten. De arbitragecommissie van de KNVB oordeelde in een spoedzitting in Zeist dat de Eredivisieclub ten onrechte een verklaring van 'Team Jonk' om te stoppen bij de club heeft geïnterpreteerd als een directe opzegging van hun arbeidscontracten. Advocaat Joost Quant van Jonk en Kohler bevestigt dat de club als gevolg van de uitspraak de salarissen weer moet gaan betalen.
Jonk en Kohler verklaarden zich samen met de andere leden van de technische staf op 1 december solidair met de ontslagen voorzitter Jan Smit. Ze ondertekenden een emotioneel statement met als kop "Wij stappen op bij FC Volendam. Wij gaan stoppen bij FC Volendam."
De club zag in die verklaring een verzoek om ontslag te nemen en stopte per direct met de salarisbetalingen. Omdat ze zich niet aan de opzegtermijnen hadden gehouden, vroeg Volendam bij de arbitragecommissie om een schadevergoeding. Die vordering is afgewezen, zei de advocaat.
"We hebben vanaf het begin gezegd dat het statement naar de media geen opzegging van het contract was", zegt Quant. "Het was meer een noodkreet, ze voelden zich ook bedreigd omdat de raad van commissarissen al eerder had laten doorschemeren dat ze van Team Jonk af wilde. Maar om dan meteen de salarissen stop te zetten, kan natuurlijk niet."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
22 uur geleden