Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team Jonk blijft maar de machtsstrijd gaat verder bij FC Volendam

Team Jonk blijft maar de machtsstrijd gaat verder bij FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Voorzitter Jan Smit van FC Volendam noemde zijn geboortedorp tijdens een inleidend praatje op een bijeenkomst voor supporters eerst nog het achtste wereldwonder. Vervolgens ging de zanger er als een bikkelharde verdediger met gestrekt been in. "Dit dorp is ook vergiftigd door jaloezie, domheid, ophitsing en rancune", zei hij. "Ze verspreiden leugens en steken lachend een dolk in een rug. Wij zijn hier om de waarheid te vertellen."

Smit, ook bekend als zanger en televisiepresentator, snapt er weinig van. Volendam promoveerde vorig seizoen na dertien jaar met trainer Wim Jonk naar de Eredivisie en is nu de trotse nummer 14 van Nederland. Maar toch is er kritiek op Jonk, technisch directeur Jasper van Leeuwen en directeur voetbalontwikkeling Ruben Jongkind, die zich samen met enkele vertrouwelingen Team Jonk noemen. Ze zouden de club overnemen, te veel geld uitgeven en de jeugdopleiding onvoldoende laten functioneren.

De raad van commissarissen wilde onlangs nog de contracten van Team Jonk per 1 april opzeggen en hield de benoeming van Keje Molenaar als vicevoorzitter tegen. Voorzitter Smit voelde zich naar eigen zeggen 'genaaid' en reageerde afgelopen dinsdag met de boodschap dat de verbintenissen van Jonk, zijn stafleden en directie tot 2026 worden verlengd. Nog dezelfde avond zaten het bestuur en de rvc ruim vier uur aan tafel. Dat gesprek leverde een tijdelijke wapenstilstand in de machtsstrijd op.

Driehonderd supporters

Een deel van de zo'n driehonderd supporters in De Jozef in Volendam deelde de kritiek van het toezichtsorgaan. "Waarom spelen alle jeugdteams zo laag", wilde een fan weten. "Omdat we talenten tegen oudere jongens laten voetballen", antwoordde Jongkind. "Zoals Ajax dat ook met jongens als Matthijs de Ligt doet."

Volendam heeft een tekort van 1,2 miljoen euro op een begroting van ruim 9 miljoen euro. "Maar dat kan bijna 2 miljoen euro worden", riep preses Veerman van de rvc plotseling vanuit de zaal. "Wat als we in de Eredivisie blijven, dan moeten we bonussen uitkeren."

Smit staat garant voor tekort

"Dit vind ik zo laag van je Jaap", reageerde Smit. 'We hebben dinsdag vier uur gepraat en jullie van de rvc hebben alles goedgekeurd. Daarna hebben we een vredespijp gerookt en nu begin je zo. Ik zeg het liever niet, maar ik sta persoonlijk garant voor een tekort van 1,2 miljoen euro."

Het is ook zeer de vraag of het nog goedkomt tussen Jonk en de rvc. "Jullie wilden onze contracten niet verlengen Jaap", zei de trainer. "Terwijl het eindelijk weer goed gaat met de club. Het stadion zit weer vol en kinderen dragen oranje shirts. Volgens jou is het ook een gepasseerd station dat Keje Molenaar in het bestuur komt. Maar dat is het voor ons niet hoor."

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

3 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

3 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

3 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

7 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

7 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

11 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

11 uur geleden