Team Internationaal Atoomenergieagentschap gearriveerd in Kiev
KIEV (ANP) - Een team van veertien experts van de nucleaire waakhond van de Verenigde Naties is aangekomen in Kiev, meldt CNN. De bedoeling is dat ze later deze week de door Rusland bezette kerncentrale van Zaporizja inspecteren.
CNN-verslaggevers zagen leden van de delegatie in hun hotel in de Oekraïense hoofdstad. De missie wordt geleid door IAEA-chef Rafael Grossi, zei de woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. Grossi kondigde maandag aan dat er een team op weg is.
Het Kremlin zei dinsdag te hopen dat het bezoek aan de kerncentrale, dat in het belang van Rusland zou zijn, doorgaat. Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar al weken van het beschieten van de kerncentrale. Het complex bij de frontlinie in het zuidoosten van Oekraïne werd maandag weer beschoten, maar er kwam geen straling vrij.
De IAEA-deskundigen gaan de schade en het nucleaire materiaal in kaart brengen en de veiligheidssystemen en omstandigheden voor het personeel onder de loep nemen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Vrede die is toegekend aan Navanethem Pillay, oud-rechter van het Internationaal Strafhof (ICC), is extra belangrijk gezien de huidige aanvallen op het internationaal recht. Dat stelt ICC-voorzitter Tomoko Akane in een verklaring.
28 minuten geledenNEURENBERG (ANP) - Navanethem Pillay, die dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede toegekend heeft gekregen, heeft laten weten verrast te zijn door de prijs. Ook grapte ze dat ze de prijs misschien wel zou "delen" met de Amerikaanse president Donald Trump.
58 minuten geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP/AFP) - Het mensenrechtenbureau van de VN heeft het Amerikaanse besluit een executie rechtstreeks uit te zenden "een openbare terechtstelling" en "een vorm van marteling" genoemd. Het Pentagon maakte bekend dat de executie met een vuurpeloton van een terdoodveroordeelde ex-militair 3 december voor publiek toegankelijk is en wordt gelivestreamd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-Mensenrechtenkantoor heeft verheugd gereageerd op de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan voormalig hoofd Navanethem Pillay. Zij leidde het bureau van 2008 tot 2014.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In de buurt van het belangrijke treinstation Brussel-Centraal zijn in de Belgische hoofdstad zware rellen uitgebroken. Er hebben zich honderden in het zwart geklede jongeren verzameld en de politie wordt bekogeld met houten balken, glazen flessen en vuilnisbakken. Agenten reageren met traangas en door een waterkanon in te zetten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Nobelprijs voor de Vrede gaat dit jaar naar rechter en oud-VN-mensenrechtenchef Navanethem Pillay. Zij krijgt de prijs voor haar inzet voor vrede en internationaal recht, aldus het Noorse Nobelcomité vrijdag. Het comité stelt dat de Zuid-Afrikaanse "de reikwijdte en de impact van het internationaal recht aanzienlijk heeft vergroot". Pillay was rechter bij het hooggerechtshof van Zuid-Afrika, het Rwandatribunaal en het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
2 uur geleden