Team Internationaal Atoomenergieagentschap gearriveerd in Kiev
KIEV (ANP) - Een team van veertien experts van de nucleaire waakhond van de Verenigde Naties is aangekomen in Kiev, meldt CNN. De bedoeling is dat ze later deze week de door Rusland bezette kerncentrale van Zaporizja inspecteren.
CNN-verslaggevers zagen leden van de delegatie in hun hotel in de Oekraïense hoofdstad. De missie wordt geleid door IAEA-chef Rafael Grossi, zei de woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. Grossi kondigde maandag aan dat er een team op weg is.
Het Kremlin zei dinsdag te hopen dat het bezoek aan de kerncentrale, dat in het belang van Rusland zou zijn, doorgaat. Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar al weken van het beschieten van de kerncentrale. Het complex bij de frontlinie in het zuidoosten van Oekraïne werd maandag weer beschoten, maar er kwam geen straling vrij.
De IAEA-deskundigen gaan de schade en het nucleaire materiaal in kaart brengen en de veiligheidssystemen en omstandigheden voor het personeel onder de loep nemen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebola-gevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 2423, waarvan 967 met dodelijke afloop. Dat heeft de Congolese regering maandag bekendgemaakt.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.
2 uur geledenSANAA (ANP) - De sluiting van de Straat van Hormuz heeft de al bestaande voedselcrisis in Jemen verergerd, zegt Save the Children. De sluiting van de belangrijke zeestraat heeft de prijzen van voedsel en brandstof opgedreven. De ngo ziet dat steeds meer mensen zich daardoor melden bij ondervoedingsklinieken.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP) - Saudi-Arabië veroordeelt de zeeblokkade die de Jemenitische Houthi's zeggen te hebben ingesteld tegen het land. De Houthi's noemen Saudi-Arabië crimineel en noemen de maandag aangekondigde blokkade wraak voor het blokkeren van havens en vliegvelden in Jemen.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - In Italië is ophef ontstaan om het overlijden van een Marokkaanse man die door de politie in bedwang werd gehouden en om hulp smeekte. Mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen eisen opheldering. Ook zijn betogers de straat opgegaan.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.
5 uur geledenCOLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.
6 uur geleden