
Team Ineos zonder Froome en Thomas naar Tour de France
LONDEN (ANP) - Chris Froome en Geraint Thomas doen dit jaar allebei niet mee aan de Tour de France. Beide oud-winnaars ontbreken in de woensdag gepresenteerde achtkoppige selectie van Team Ineos. Froome heeft te horen gekregen dat hij zich moet focussen op de Ronde van Spanje en Thomas moet voor de Ronde van Italië gaan.
De Colombiaan Egan Bernal en de Ecuadoriaan Richard Carapaz zijn de kopmannen van Ineos. Bernal won vorig jaar de Tour en Carapaz schreef de Giro op zijn naam. De Nederlander Dylan van Baarle is door het Britse team ook geselecteerd voor de Tour de France.
De 35-jarige Froome won de Tour vier keer, in 2013, 2015, 2016 en 2017. De Brit was vorig jaar in het Critérium du Dauphiné betrokken bij een zware valpartij. Hij stond zes maanden aan de kant en er werd gevreesd voor het einde van zijn loopbaan. Froome maakte in februari zijn rentree. In het Critérium du Dauphiné kon hij eerder deze maand niet meekomen. Froome, die vanaf komend seizoen fietst voor de Israëlische ploeg Team Israel Start-Up Nation, eindigde als 71e.
"Chris is een legende in onze sport. Een echte kampioen die gevochten heeft om er weer te staan na zijn crash vorig jaar. We willen hem alle kansen geven om nog een grote wielerronde op zijn naam te schrijven en met de Vuelta heeft hij nog wat meer tijd om op topniveau te geraken", zegt ploegbaas Dave Brailsford.
Thomas, die de Tour in 2018 op zijn naam schreef, kwam in het Critérium du Dauphiné niet verder dan de 37e plek in het klassement.
"Egan gaat voor het tweede jaar op rij voor geel in de Tour en daarnaast kijken we ernaar uit om Carapaz in de Tour te laten debuteren", aldus Brailsford.
Bernal en Carapaz worden in Frankrijk, naast Van Baerle, bijgestaan door de Costa Ricaan Andrey Amador, de Spanjaard Jonathan Castroviejo, de Pool Michal Kwiatkowski, de Brit Luke Rowe en de Rus Pavel Sivakov.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
3 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
9 uur geleden