Team Ineos zonder Froome en Thomas naar Tour de France
LONDEN (ANP) - Chris Froome en Geraint Thomas doen dit jaar allebei niet mee aan de Tour de France. Beide oud-winnaars ontbreken in de woensdag gepresenteerde achtkoppige selectie van Team Ineos. Froome heeft te horen gekregen dat hij zich moet focussen op de Ronde van Spanje en Thomas moet voor de Ronde van Italië gaan.
De Colombiaan Egan Bernal en de Ecuadoriaan Richard Carapaz zijn de kopmannen van Ineos. Bernal won vorig jaar de Tour en Carapaz schreef de Giro op zijn naam. De Nederlander Dylan van Baarle is door het Britse team ook geselecteerd voor de Tour de France.
De 35-jarige Froome won de Tour vier keer, in 2013, 2015, 2016 en 2017. De Brit was vorig jaar in het Critérium du Dauphiné betrokken bij een zware valpartij. Hij stond zes maanden aan de kant en er werd gevreesd voor het einde van zijn loopbaan. Froome maakte in februari zijn rentree. In het Critérium du Dauphiné kon hij eerder deze maand niet meekomen. Froome, die vanaf komend seizoen fietst voor de Israëlische ploeg Team Israel Start-Up Nation, eindigde als 71e.
"Chris is een legende in onze sport. Een echte kampioen die gevochten heeft om er weer te staan na zijn crash vorig jaar. We willen hem alle kansen geven om nog een grote wielerronde op zijn naam te schrijven en met de Vuelta heeft hij nog wat meer tijd om op topniveau te geraken", zegt ploegbaas Dave Brailsford.
Thomas, die de Tour in 2018 op zijn naam schreef, kwam in het Critérium du Dauphiné niet verder dan de 37e plek in het klassement.
"Egan gaat voor het tweede jaar op rij voor geel in de Tour en daarnaast kijken we ernaar uit om Carapaz in de Tour te laten debuteren", aldus Brailsford.
Bernal en Carapaz worden in Frankrijk, naast Van Baerle, bijgestaan door de Costa Ricaan Andrey Amador, de Spanjaard Jonathan Castroviejo, de Pool Michal Kwiatkowski, de Brit Luke Rowe en de Rus Pavel Sivakov.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
1 minuut geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
43 minuten geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
18 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
20 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
1 dag geleden