Team IKO legt schaatsster Wijfje vast
HEERENVEEN (ANP) - Team IKO heeft schaatsster Melissa Wijfje vastgelegd. De 24-jarige allroundster heeft een contract getekend tot en met de Olympische Spelen van Peking in 2022.
Wijfje heeft een goed seizoen geschaatst in dienst van Gewest Friesland. Ze won tijdens de wereldbekerfinale de massastart en werd vijfde op de 1500 meter bij de WK afstanden. Ook bij de WK allround in Hamar werd ze vijfde. Bij de NK afstanden pakte ze de titel op de 1500 meter.
"Melissa is echt een geweldige aanvulling op ons team. Ze heeft zich de afgelopen jaren spectaculair ontwikkeld en we hopen deze lijn de komende jaren richting Peking 2022 door te kunnen trekken", meldt Team IKO. Wijfje kan over twee jaar haar debuut maken op de Spelen. Ze liep de Spelen van 2018 in Pyeongchang mis. Tweeënhalve week geleden verzekerde Team IKO zich al van de diensten van Esmee Visser.
Gijs Esders verruilt het Gewest Friesland voor Schaatsteam Reggeborgh. Ook hij tekende een verbintenis voor twee jaar. Voor de 27-jarige Esders is het zijn eerste contract bij een commerciële ploeg.
"Eindelijk. Ik ben er heel blij mee. Het laat zien dat mijn volharding heeft gewerkt. Ik ben Gewest Friesland ook erg dankbaar voor de afgelopen vijf jaar. Maar ik ben nog niet klaar, er zit zeker nog progressie in", aldus Esders, die afgelopen seizoen derde werd bij de NK sprint in Heerenveen.
Meer uit Sport
APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
28 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
35 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
2 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
5 uur geleden