Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team IKO legt schaatsster Wijfje vast

Team IKO legt schaatsster Wijfje vast

HEERENVEEN (ANP) - Team IKO heeft schaatsster Melissa Wijfje vastgelegd. De 24-jarige allroundster heeft een contract getekend tot en met de Olympische Spelen van Peking in 2022.

Wijfje heeft een goed seizoen geschaatst in dienst van Gewest Friesland. Ze won tijdens de wereldbekerfinale de massastart en werd vijfde op de 1500 meter bij de WK afstanden. Ook bij de WK allround in Hamar werd ze vijfde. Bij de NK afstanden pakte ze de titel op de 1500 meter.

"Melissa is echt een geweldige aanvulling op ons team. Ze heeft zich de afgelopen jaren spectaculair ontwikkeld en we hopen deze lijn de komende jaren richting Peking 2022 door te kunnen trekken", meldt Team IKO. Wijfje kan over twee jaar haar debuut maken op de Spelen. Ze liep de Spelen van 2018 in Pyeongchang mis. Tweeënhalve week geleden verzekerde Team IKO zich al van de diensten van Esmee Visser.

Gijs Esders verruilt het Gewest Friesland voor Schaatsteam Reggeborgh. Ook hij tekende een verbintenis voor twee jaar. Voor de 27-jarige Esders is het zijn eerste contract bij een commerciële ploeg.

"Eindelijk. Ik ben er heel blij mee. Het laat zien dat mijn volharding heeft gewerkt. Ik ben Gewest Friesland ook erg dankbaar voor de afgelopen vijf jaar. Maar ik ben nog niet klaar, er zit zeker nog progressie in", aldus Esders, die afgelopen seizoen derde werd bij de NK sprint in Heerenveen.

Meer uit Sport

Griekspoor naar laatste vier op grastoernooi Mallorca

SANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de laatste vier bereikt op het grastoernooi van Mallorca. De als vierde geplaatste tennisser won in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 6-4 6-4.

1 uur geleden
Franse wielrenner Gaudu meldt zich af voor Tour de France

PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu start niet in de Tour de France. De 28-jarige klassementsrenner heeft met zijn ploeg Groupama-FDJ besloten de Tour over te slaan, omdat zijn vorm niet goed genoeg is, zo heeft hij zelf gemeld aan het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
Volleyballers verliezen van Argentinië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn de tweede week van de Nations League begonnen met een nederlaag. De ploeg van bondscoach Joel Banks ging in Belgrado in drie sets onderuit tegen Argentinië: 0-3 (20-25 14-25 22-25).

20 uur geleden
Hassan loopt marathon van Sydney en slaat WK Tokio over

NIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.

1 dag geleden
Hoole opnieuw Nederlands kampioen tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.

1 dag geleden
Atlete Bol derde op 400 meter vlak in Gouden Spike Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.

1 dag geleden
Bredewold onttroont Markus als Nederlands kampioene tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.

1 dag geleden