Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team Haley: Super Tuesday toont verdeeldheid in partij

Team Haley: Super Tuesday toont verdeeldheid in partij

WASHINGTON (ANP) - De uitslagen van de voorverkiezingen op Super Tuesday laten zien dat de Republikeinse Partij nog steeds erg verdeeld is. Dat zegt het campagneteam van Trump-uitdager Nikki Haley, die opnieuw een reeks nederlagen leed.

"We kunnen geen eenheid bereiken door simpelweg te beweren dat we 'verenigd' zijn", reageerde het team van oud-gouverneur Haley. Dat wijst er volgens Amerikaanse media op dat bij de voorverkiezingen grote groepen Republikeinse kiezers laten zien dat ze "uiterst bezorgd" zijn over de kandidatuur van oud-president Trump. "Dat is niet de eenheid die onze partij nodig heeft om succes te boeken."

Trump heeft bijna alle voorverkiezingen gewonnen en Haley wist ook dinsdag het tij niet te keren toen in veel staten gestemd mocht worden. Ze stevent alleen af op winst in Vermont. Belangrijke staten als Texas en Californië gingen naar haar rivaal. Dat zal de druk op Haley verhogen om zich terug te trekken uit de voorverkiezingen.

Trump noemde Haley ook niet toen hij bij zijn landgoed Mar-a-Lago reageerde op zijn zegereeks. De oud-president voorspelde dat de partij zich nu snel zal verenigingen. "We hebben een geweldige Republikeinse Partij met ongelofelijke talenten en we willen eenheid. We gaan eenheid krijgen en dat gaat er snel gebeuren", aldus Trump. "En zoals ik de laatste tijd al zei: succes zal ons land verenigen."

Meer uit Buitenland

Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

22 minuten geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

1 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

1 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

2 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

2 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden