Team De Rooy stuurt ook truck met drie vrouwen naar Dakar Rally
SON (ANP) - Team De Rooy stuurt in januari 2024 drie trucks naar de Dakar Rally, die voor het vijfde opeenvolgende jaar in Saudi-Arabië wordt verreden. Een van de drie trucks kent een volledig vrouwelijke bezetting. Anja van Loon is de bestuurder van de Iveco, Floor Maten de navigator en Marije van Ettekhoven de monteur.
Voor de drie vrouwen is uitrijden van de zware woestijnrally het doel, Janus van Kasteren heeft andere plannen. Hij wil zijn dit jaar behaalde titel bij de truck verdedigen. Van Kasteren rijdt samen met navigator Marcel Snijders en monteur Darek Rodewald. Van Kasteren kroonde zich in januari van dit jaar tot de vierde Nederlandse eindwinnaar van de Dakar Rally bij de vrachtwagens. Jan de Rooy (1987), Hans Stacey (2007) en Gerard de Rooy (2012 en 2016) gingen hem voor.
Michiel Becx is de bestuurder van de derde truck van Team De Rooy. Met navigator Edwin Kuijpers en monteur Wuf van Ginkel wil hij proberen zo hoog mogelijk te eindigen in het klassement.
De Dakar Rally begint op 5 januari in Al Ula en eindigt op 19 januari in Yanbu. De organisatie heeft een parcours uitgezet dat volgens racedirecteur David Castera minstens zo uitdagend is als dit jaar. Hij beloofde in een vooruitblik hoge zandduinen, technische beproevingen en terrein waar het lastig navigeren is.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
47 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
12 uur geleden