Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team De Rooy stuurt ook truck met drie vrouwen naar Dakar Rally

Team De Rooy stuurt ook truck met drie vrouwen naar Dakar Rally

SON (ANP) - Team De Rooy stuurt in januari 2024 drie trucks naar de Dakar Rally, die voor het vijfde opeenvolgende jaar in Saudi-Arabië wordt verreden. Een van de drie trucks kent een volledig vrouwelijke bezetting. Anja van Loon is de bestuurder van de Iveco, Floor Maten de navigator en Marije van Ettekhoven de monteur.

Voor de drie vrouwen is uitrijden van de zware woestijnrally het doel, Janus van Kasteren heeft andere plannen. Hij wil zijn dit jaar behaalde titel bij de truck verdedigen. Van Kasteren rijdt samen met navigator Marcel Snijders en monteur Darek Rodewald. Van Kasteren kroonde zich in januari van dit jaar tot de vierde Nederlandse eindwinnaar van de Dakar Rally bij de vrachtwagens. Jan de Rooy (1987), Hans Stacey (2007) en Gerard de Rooy (2012 en 2016) gingen hem voor.

Michiel Becx is de bestuurder van de derde truck van Team De Rooy. Met navigator Edwin Kuijpers en monteur Wuf van Ginkel wil hij proberen zo hoog mogelijk te eindigen in het klassement.

De Dakar Rally begint op 5 januari in Al Ula en eindigt op 19 januari in Yanbu. De organisatie heeft een parcours uitgezet dat volgens racedirecteur David Castera minstens zo uitdagend is als dit jaar. Hij beloofde in een vooruitblik hoge zandduinen, technische beproevingen en terrein waar het lastig navigeren is.

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

4 uur geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

5 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

5 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

17 uur geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

18 uur geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

1 dag geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

1 dag geleden