Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Team De Rooy stuurt ook truck met drie vrouwen naar Dakar Rally

Team De Rooy stuurt ook truck met drie vrouwen naar Dakar Rally

SON (ANP) - Team De Rooy stuurt in januari 2024 drie trucks naar de Dakar Rally, die voor het vijfde opeenvolgende jaar in Saudi-Arabië wordt verreden. Een van de drie trucks kent een volledig vrouwelijke bezetting. Anja van Loon is de bestuurder van de Iveco, Floor Maten de navigator en Marije van Ettekhoven de monteur.

Voor de drie vrouwen is uitrijden van de zware woestijnrally het doel, Janus van Kasteren heeft andere plannen. Hij wil zijn dit jaar behaalde titel bij de truck verdedigen. Van Kasteren rijdt samen met navigator Marcel Snijders en monteur Darek Rodewald. Van Kasteren kroonde zich in januari van dit jaar tot de vierde Nederlandse eindwinnaar van de Dakar Rally bij de vrachtwagens. Jan de Rooy (1987), Hans Stacey (2007) en Gerard de Rooy (2012 en 2016) gingen hem voor.

Michiel Becx is de bestuurder van de derde truck van Team De Rooy. Met navigator Edwin Kuijpers en monteur Wuf van Ginkel wil hij proberen zo hoog mogelijk te eindigen in het klassement.

De Dakar Rally begint op 5 januari in Al Ula en eindigt op 19 januari in Yanbu. De organisatie heeft een parcours uitgezet dat volgens racedirecteur David Castera minstens zo uitdagend is als dit jaar. Hij beloofde in een vooruitblik hoge zandduinen, technische beproevingen en terrein waar het lastig navigeren is.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

2 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

2 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

3 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

4 uur geleden