Team Aleksej Navalni weer in contact met de Russische dissident
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische activist Aleksej Navalni maakt het volgens zijn advocaat goed, zei zijn woordvoerder maandag. Navalni verdween begin december van de radar. De 47-jarige dissident zit al drie jaar vast.
Volgens zijn woordvoerder is Navalni overgeplaatst naar een strafkamp in Charp in het noordelijke district Jamalië in West-Siberië. Navalni wordt al een tijd in zeer strikte gevangenissen vastgehouden. Zijn team zei eerder zich zorgen te maken over zijn gezondheid.
Het lukte zijn team zo'n twee weken lang niet om contact met hem te maken. Navalni moet ook nog steeds voorkomen in rechtszaken via videoverbinding. Toen hij ook daar niet verscheen, luidde zijn team de noodklok.
Navalni was de belangrijkste oppositievoerder in Rusland tegen het bewind van president Vladimir Poetin. In 2020 werd Navalni vergiftigd door de Russische geheime dienst FSB, wees onderzoek van onderzoekscollectief Bellingcat uit. Navalni overleefde de vergiftiging en keerde na een behandeling in Duitsland terug naar Rusland. Daar werd hij gearresteerd en zit sindsdien vast voor het oprichten van een 'extremistische organisatie'.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.
12 minuten geledenKYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van Franse parlementariërs is er niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting van 2026. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen begroting kan worden aangenomen voor het einde van het jaar en dat premier Sébastien Lecornu een zogenoemde 'speciale wet' nodig heeft om een overheidssluiting te voorkomen. Zonder die wet kan Frankrijk na 1 januari geen belastingen meer heffen en ambtenaren betalen.
51 minuten geledenOSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.
55 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan moet kernwapens gaan bezitten, zei een veiligheidsmedewerker van premier Sanae Takaichi donderdag volgens Japanse media. Dat leidt direct tot onvrede bij buurland China. Het gaat al langer de verkeerde kant op met Japan als het gaat om veiligheids- en militaire zaken, zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een politieman in Arnhem wordt vervolgd voor het overlijden van een arrestant in juni. De opgepakte man had de verkeerde medicijnen gekregen en stierf daaraan. De politieman die deze medicatie aan hem gaf, heeft niet genoeg gedaan om te controleren dat de middelen bij de juiste persoon kwamen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. De verdenking luidt dood door schuld.
1 uur geleden