Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Te weinig steun EU-landen voor langer toelaten glyfosaat

Te weinig steun EU-landen voor langer toelaten glyfosaat

BRUSSEL (ANP) - De weerstand tegen onkruidverdelger glyfosaat in de Europese Unie groeit. De EU-landen die het omstreden middel langer willen toestaan kunnen niet genoeg medestanders meer op de been brengen om dat af te dwingen. Maar omdat de tegenstanders ook nog niet met voldoende zijn, wordt de aflopende vergunning naar verwachting toch verlengd.

Nu de EU-landen het niet eens worden, moet de Europese Commissie de knoop doorhakken. Die heeft zelf voorgesteld glyfosaat nog een jaar toe te laten en heeft naar eigen zeggen geen reden om daarvan terug te komen. Komende zomer moet een langverwacht nieuw oordeel van de Europese toezichthouder eindelijk duidelijk maken of het gif gevaarlijk is voor mensen of niet.

Als de commissie de vergunning inderdaad weer verlengt, schaadt zij het vertrouwen van het Europees Parlement en de EU-burgers, waarschuwt Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren. Het parlement bracht vorige keer nog wat geduld op, op voorwaarde dat het na dit jaar uit zou zijn met glyfosaat, schrijft ze met collega-Europarlementariërs in een protestbrief aan de commissie.

Meer uit Financieel

President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

3 uur geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

3 uur geleden
Wall Street wint na banenrapport VS, Tesla en SpaceX bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.

4 uur geleden
Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

5 uur geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

6 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

7 uur geleden
G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

9 uur geleden