Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Te veel te zware vrachtwagens over brug A7 Purmerend

Te veel te zware vrachtwagens over brug A7 Purmerend

PURMEREND (ANP) - Dagelijks rijden honderden te zware vrachtwagens over de brug in de A7 bij Purmerend, concluderen Rijkswaterstaat (RWS) en Transport en Logistiek Nederland (TLN) na metingen. Sinds begin april aan de brug wordt gewerkt, mogen voertuigen niet zwaarder dan 25 ton zijn. RWS en TLN waarschuwen dat de brug mogelijk voor al het vrachtverkeer sluit bij uitblijven van verbetering.

Het maximumgewicht van 25 ton "haal je al snel als een vrachtwagen beladen is", aldus een RWS- woordvoerder. Sinds de start van de werkzaamheden zijn via de brug gewichtsmetingen uitgevoerd en ook de politie voerde controles uit. Dat leverde boetes op, maar nog steeds wordt het maximumgewicht vaak overschreden.

"Dat kan de brug echt niet hebben", aldus de RWS-woordvoerder, en dus dreigt een algeheel vrachtwagenverbod op de brug. "Of ze nou beladen zijn of niet." Dat is een ongewenst scenario en dus herhalen RWS en TLN de oproep aan chauffeurs om zich aan het maximumgewicht te houden.

De brug over het Noordhollandsch Kanaal wordt versterkt. De werkzaamheden zullen tot en met augustus duren.

Meer uit Binnenland

Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

1 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

1 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

3 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

4 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

4 uur geleden
Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

5 uur geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

8 uur geleden