Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Te veel ontvangen kinderopvangcompensatie terugbetalen'

'Te veel ontvangen kinderopvangcompensatie terugbetalen'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een appel doen op ouders om te veel ontvangen compensatie voor de eigen bijdrage van kinderopvang terug te betalen. Dat adviseert de Raad van State, die zich boog over de coronamaatregelen voor de kinderopvang.

Het ministerie had ouders gevraagd de kinderopvang te blijven betalen, ook nu alleen ouders met vitale beroepen hun kinderen naar de opvang mogen brengen. Zo blijven de organisaties overeind en kunnen de kinderen weer terugkeren naar hun vertrouwde plekje op de opvang als deze weer open mag. Die eigen bijdrage krijgen ouders "grosso modo" vergoed.

Dat gebeurt op basis van gegevens die op 6 april in het systeem van de Belastingdienst staan. Omdat de situatie later kan afwijken van die gegevens, kan het zijn dat ouders iets te weinig ontvangen, of juist te veel.

Uitzonderlijke situatie

"Gelet op de uitzonderlijke situatie en de enorme uitvoeringsmachine die in korte tijd in gang moet worden gezet is de gekozen grofmazige benadering op dit moment aanvaardbaar", zegt de Raad van State. Maar van ouders die te veel op hun rekening gestort krijgen "mag worden verwacht dat zij het ontvangen bedrag teruggeven".

Het ministerie van Sociale Zaken zegt hier niet in mee te gaan. Het vergt "ingewikkelde terugbetalingssystemen" om het terugstorten van het bedrag, dat wordt uitgekeerd door de Sociale Verzekeringsbank, te faciliteren. Ouders die onverhoopt een veel te laag bedrag hebben ontvangen, kunnen wel een herziening aanvragen.

Meer uit Binnenland

Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

24 minuten geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

26 minuten geleden
Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

1 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

1 uur geleden
NVWA: Meeste speelzand voldoet aan norm voor asbest

DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.

2 uur geleden
Onderzoekers vinden oorzaak gevaarlijke vogelgriepvarianten

ROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.

3 uur geleden
Gitaarpionier Jan de Hont, bekend van ZZ & De Maskers, overleden

LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.

3 uur geleden