Te veel nadenken kostte Zverev snelle zege tegen Alcaraz
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev gaf toe dat hij te veel ging nadenken toen hij in de derde set van zijn partij tegen Carlos Alcaraz dicht bij de winst was. "Ik speel tegen een van de beste spelers van de wereld, zeker in de laatste twee jaar. Hij is de nummer 1 en 2 geweest en heeft twee grand slams gewonnen", zei de Duitser na afloop van de door hem gewonnen partij in de kwartfinale van de Australian Open in het interview op de baan. Hij had daar uiteindelijk vier sets voor nodig: 6-1 6-3 6-7 (2) 6-4.
"Als je dan 6-1 6-3 5-2 voor staat, begin je te denken", zei de 26-jarige Duitser. "We zijn allemaal mensen en het is een grote eer om tegen jongens zoals hij te spelen. Als je dan zo dicht bij de winst bent, beginnen je hersenen te draaien en dat helpt je zeker niet altijd. Maar ik ben blij dat ik me heb teruggeknokt in de vierde set en het heb kunnen afmaken."
Zverev liet zich kortstondig behandelen aan zijn voeten, nadat hij dit toernooi al twee lange vijfsetters had gespeeld tegen Lukas Klein en Cameron Norrie. "Ik heb veel bloed onder mijn teennagels, dat is best pijnlijk. Als je dan veel loopt, moet het opnieuw ingetaped worden. Maar ik heb veel liever dit gevoel met een beetje pijn dan dat ik nu thuis zou zitten en naar het toernooi moest kijken. Ik ben er klaar voor om door te gaan."
In de halve finale neemt hij het op tegen de Rus Daniil Medvedev. "Hij heeft me het afgelopen jaar vaak een pak slaag geven, maar misschien is dit wel de plaats...", zei de Duitser die hoopt dat hij kan winnen in Melbourne. "Ik reken op jullie allemaal, maar ik praat veel te veel en jullie willen vast allemaal naar bed", vroeg hij in de nachtelijke uren alvast de steun van het publiek.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
2 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
5 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
22 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
23 uur geleden