Te druk in Rotterdam, gemeente roept mensen op niet meer te komen
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam roept mensen op om niet meer naar de stad te komen. Het is volgens de gemeente te druk in het centrum. Ook zijn de parkeergarages vol. "Kom niet meer naar de stad en vermijd drukte", meldt Rotterdam zaterdagmiddag via zijn officiële Twitteraccount.
De gemeente heeft al maatregelen genomen om het verkeer in de stad te beperken. Zo is het verkeer in de Karel Doormanstraat vanaf Westblaak beperkt en worden verkeersregelaars ingezet. Het Weena richting de Karel Doormanstraat is afgesloten.
Ook in meerdere andere steden is het zaterdagmiddag druk, zoals in de Kalverstraat in Amsterdam. De gemeente Amsterdam roept mensen op zich aan de coronamaatregelen te houden. Van een oproep om weg te blijven uit het centrum is vooralsnog geen sprake. Ook in onder meer Groningen en Middelburg is het drukker dan normaal op een zaterdag.
Vanwege de besmettelijkere omikronvariant van het coronavirus houdt het kabinet zaterdagavond een persconferentie. Volgens ingewijden zal daar worden aangekondigd dat onder meer alle niet-essentiële winkels vanaf zondagochtend 05.00 uur de deuren moeten sluiten. De lockdown duurt tot zeker 14 januari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de provincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant geldt dinsdagochtend code geel om dichte mist. Het KNMI waarschuwt in de drie provincies tot 10.00 uur voor plaatselijk dichte mist. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn. "Met name het verkeer kan hiervan hinder ondervinden", aldus het KNMI.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over ruim een maand, op 8 november, vindt in Nederland opnieuw een Rode Lijn-protest plaats. Dertien organisaties, waaronder Amnesty International, Oxfam Novib en Save the Children, willen met de massademonstratie laten zien "dat Nederland nee zegt tegen genocide en Israëls illegale bezetting". De demonstratie vindt plaats in Amsterdam en begint op het Museumplein.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met 123 miljoen euro wil het kabinet de natuur in de Brainport-regio vooruithelpen. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kondigde dat bedrag aan bij een werkbezoek aan het Groene Woud bij het Brabantse Liempde.
10 uur geledenKORNWERDERZAND (ANP) - De Afsluitdijk is op snelweg A7 bij Kornwerderzand in Friesland in beide richtingen dicht door een storing aan de Zuidbrug. Dat meldt Rijkswaterstaat. Een monteur is onderweg. Het is volgens een woordvoerder niet duidelijk hoelang het gaat duren voordat er een oplossing is.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Weekend van de Wetenschap, dat ieder jaar in het eerste weekend van oktober valt, trok deze editie 125.000 bezoekers. Ruim driehonderd organisaties door heel Nederland openden op 3 en 4 oktober hun deuren voor bezoekers en lieten ze kennismaken met wetenschap en technologie.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De op Schiphol voor huisvredebreuk gearresteerde demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn weer vrijgelaten, meldt een woordvoerder van de actiegroep. Het gaat om 32 personen, in tegenstelling tot de 31 die de Koninklijke Marechaussee eerder meldde. De arrestanten zijn met een bus naar het dichtstbijzijnde station gebracht. Het is onduidelijk wat de arrestatie voor gevolgen heeft voor hen.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Twee restaurants zijn maandag onderscheiden met twee sterren en zeven zaken hebben een eerste Michelinster gekregen. De Librije blijft het enige restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, zo werd duidelijk op de horecavakbeurs in MECC Maastricht.
17 uur geleden