Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tbs’er met proefverlof niet teruggekeerd naar kliniek Poortugaal

Tbs’er met proefverlof niet teruggekeerd naar kliniek Poortugaal

POORTUGAAL (ANP) - Een tbs’er die sinds dinsdag op onbegeleid verlof naar Rotterdam was, is niet teruggekeerd naar kliniek De Kijvelanden in Poortugaal. Volgens het AD kregen buurtbewoners van de kliniek woensdagmiddag een sms-alert.

Het alert kwam nadat de krant vragen had gesteld bij Fivoor, verantwoordelijk voor De Kijvelanden. Volgens een woordvoerder van Fivoor is het risico laag dat de betreffende tbs’er andere mensen iets aandoet. Hij zou al veel stappen hebben gemaakt en mocht daardoor onbegeleid de kliniek verlaten.

De woordvoerder van Fivoor stelt aan het AD dat het wel vaker gebeurt dat tbs’ers iets te laat terugkeren van proefverlof. "Maar over het algemeen komen ze uit zichzelf weer terug. Alleen nu dus niet.’’ Om wie het gaat en of de politie hem op het spoor is, is nog niet bekend.

Het sms-systeem dat buurtbewoners van De Kijvenlanden-kliniek moet waarschuwen is in het leven geroepen na de ontsnapping van twee tbs’ers uit de kliniek vorig jaar. Na een achtervolging werden zij uiteindelijk in Gelderland gepakt, waarbij één van de tbs’ers, Denny M., werd doodgeschoten. Omwonenden hoorden pas laat wat er was gebeurd en wilden een betere informatievoorziening.

Meer uit Binnenland

Drie zwaargewonden door brand in woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.

45 minuten geleden
Schademeldingen na beving Zeerijp gestegen tot boven de 750

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.

1 uur geleden
Ook Nederlandse toeristen in door noodweer getroffen Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.

3 uur geleden
Eerbetoon aan Dieuwertje Blok na landelijke intocht Sinterklaas

TEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.

5 uur geleden
Stoomboot met Sinterklaas en pieten aangekomen op Texel

TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.

6 uur geleden
Aantal schademeldingen beving Zeerijp ruim verdubbeld

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.

6 uur geleden
Zoon Sunny Bergman wil aangifte doen na antihomogeweld

VENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.

7 uur geleden