Tbs voor vrouw die zoon van balkon gooide
ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft een 42-jarige vrouw veroordeeld tot tbs met voorwaarden omdat ze vorig jaar haar 5-jarige zoon van het balkon op de vijfde verdieping van een flat in Zutphen heeft gegooid. De jongen viel 15 meter naar beneden maar overleefde de val, wel liep hij onder meer een klaplong op. De rechtbank verklaart Adriana P. volledig ontoerekeningsvatbaar.
De vrouw verkeerde volgens de rechter op het moment van het gooien van haar zoontje in een psychotische toestand. "Ze hoorde die dag stemmen die zeiden dat ze haar zoontje moest offeren. Ze dacht dat de jongen vanaf het balkon zou vliegen", aldus de rechtbank. De vrouw had tijdens de zitting verklaard dat ze haar kind niet wilde doden, maar de rechtbank gaat daar niet in mee. "Op grond van haar eerdere verklaringen vindt de rechtbank het bewezen dat zij hem - in opdracht van de door haar gehoorde stemmen - probeerde te doden."
De uitspraak van de rechtbank is conform de eis van het Openbaar Ministerie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.
8 uur geleden