Tbs voor bedreiger Amalia met twee jaar verlengd
ZWOLLE (ANP) - De tbs-opname van Wouter G., die prinses Amalia bedreigde, wordt met twee jaar verlengd, heeft de rechtbank Overijssel dinsdag besloten. De rechtbank stelt dat de 34-jarige man nog steeds een stoornis heeft en acht de kans op herhaling groot.
Het Openbaar Ministerie had de rechtbank om een verlenging van de tbs met twee jaar gevraagd. De man zelf vroeg om het beëindigen van de behandeling. G. werd in november 2020 veroordeeld wegens het bedreigen van de Prinses van Oranje. Hij kreeg drie maanden cel en tbs met dwangverpleging.
In januari dat jaar stuurde hij berichten naar het Instagramaccount van Amalia en dat van een vriend van haar. Hij zou de prinses persoonlijk benaderen op Koningsdag. Hij beschreef seksuele handelingen die hij met haar uit zou voeren en zei dat hij spaarde voor een pistool. Hij zei ook dat hij naar de middelbare school van de prinses zou komen. "Een bedreiging die uitermate beangstigend moet zijn", oordeelde de rechtbank. De prinses heeft die berichten gelezen en G. heeft bekend haar die teksten te hebben gestuurd, stelde de rechtbank in Zwolle twee jaar geleden. Die concludeerde ook dat de man een obsessie voor het koningshuis heeft ontwikkeld en in het bijzonder voor Amalia.
Amalia heeft nog steeds te maken met bedreigingen, door criminelen. In oktober maakten koning Willem-Alexander en koningin Máxima bekend dat hun dochter niet in Amsterdam woont en haar huis niet meer uit kan vanwege dit gevaar. Máxima zei dat de bedreigingen rond de prinses "enorme consequenties" voor haar leven hebben. "Ze is het huis niet uit. Dat betekent dat ze niet in Amsterdam woont, dat zij ook niet echt naar buiten kan. De consequenties zijn heel moeilijk voor haar. Het is voor haar geen studentenleven zoals anderen dat hebben", aldus de koningin.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
3 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
6 uur geleden