Tbs viervoudig moordenaar met een jaar verlengd
ROERMOND (ANP) - De 54-jarige ex-marinier die in 2003 in Kerkrade zijn schoonfamilie ombracht, blijft nog een jaar langer in tbs-behandeling. Dat oordeel velde de rechtbank in Roermond dinsdag. Het Openbaar Ministerie had verlenging van twee jaar geëist.
Eind dit jaar bekijkt de rechtbank of de dwangverpleging onder voorwaarden kan worden opgeheven. Op voorhand vroeg de rechtbank dinsdag in verband met deze mogelijkheid om een advies van de reclassering. Dat advies moet eind dit jaar klaar zijn.
De ex-marinier uit Kerkrade schoot op 24 oktober 2003 in een sportschool zijn ex-schoonvader (60) dood. In een woning aan de Renierstraat bracht hij vervolgens de moeder (56), dochter (29) en zoon (34) uit het gezin om het leven. Het Hof in Den Bosch veroordeelde hem daarvoor in 2005 tot twintig jaar celstraf en tbs met dwangverpleging.
Maximale behandelingsresultaat
Volgens de rechtbank in Roermond reageert de man goed op de behandeling in de Van Mesdagkliniek in Groningen en is het maximale behandelingsresultaat bereikt.
De volgende zitting bespreekt de rechtbank het advies van de reclassering. Deze instantie bekijkt of de man met proefverlof kan, zelfstandig kan wonen of dat de dwangverpleging voorwaardelijk wordt beëindigd.
De zitting twee weken geleden had eigenlijk al maanden eerder moeten plaatsvinden, maar door de coronacrisis kon dat niet. Dat betekent dat de volgende zitting niet over een jaar, maar al eind dit jaar wordt gehouden. Het advies van de reclassering komt dan aan de orde, en daarnaast worden ook deskundigen gehoord.
Meer uit Binnenland
ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
10 uur geleden