Tbs viervoudig moordenaar met een jaar verlengd
ROERMOND (ANP) - De 54-jarige ex-marinier die in 2003 in Kerkrade zijn schoonfamilie ombracht, blijft nog een jaar langer in tbs-behandeling. Dat oordeel velde de rechtbank in Roermond dinsdag. Het Openbaar Ministerie had verlenging van twee jaar geëist.
Eind dit jaar bekijkt de rechtbank of de dwangverpleging onder voorwaarden kan worden opgeheven. Op voorhand vroeg de rechtbank dinsdag in verband met deze mogelijkheid om een advies van de reclassering. Dat advies moet eind dit jaar klaar zijn.
De ex-marinier uit Kerkrade schoot op 24 oktober 2003 in een sportschool zijn ex-schoonvader (60) dood. In een woning aan de Renierstraat bracht hij vervolgens de moeder (56), dochter (29) en zoon (34) uit het gezin om het leven. Het Hof in Den Bosch veroordeelde hem daarvoor in 2005 tot twintig jaar celstraf en tbs met dwangverpleging.
Maximale behandelingsresultaat
Volgens de rechtbank in Roermond reageert de man goed op de behandeling in de Van Mesdagkliniek in Groningen en is het maximale behandelingsresultaat bereikt.
De volgende zitting bespreekt de rechtbank het advies van de reclassering. Deze instantie bekijkt of de man met proefverlof kan, zelfstandig kan wonen of dat de dwangverpleging voorwaardelijk wordt beëindigd.
De zitting twee weken geleden had eigenlijk al maanden eerder moeten plaatsvinden, maar door de coronacrisis kon dat niet. Dat betekent dat de volgende zitting niet over een jaar, maar al eind dit jaar wordt gehouden. Het advies van de reclassering komt dan aan de orde, en daarnaast worden ook deskundigen gehoord.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
53 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
16 uur geleden