Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tbs-kliniek Veldzicht blijft open voor psychisch zieke asielzoeker

Tbs-kliniek Veldzicht blijft open voor psychisch zieke asielzoeker

DEN HAAG/BALKBRUG (ANP) - Asielzoekers met ernstige psychische problemen blijven voorlopig welkom in de Overijsselse tbs-kliniek Veldzicht. De kliniek wilde geen asielzoekers meer opvangen, om meer ruimte te maken voor tbs'ers. Maar voor deze patiënten is nog geen andere plaats, is de conclusie van asielminister Marjolein Faber. Voor lichtere gevallen wordt in principe vanaf 1 januari wel naar een andere zorginstelling gezocht.

De aankondiging van Veldzicht in september dat de kliniek niet langer asielzoekers wilde opvangen, maakte veel los. Mensen die een gevaar voor zichzelf of anderen zouden kunnen vormen, zouden daardoor op straat belanden, waarschuwden gemeenten en hulporganisaties. Faber en staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie en Veiligheid) verzekerden daarop dat niemand zou worden geweigerd die niet elders zou terechtkunnen.

Tot 1 januari blijft sowieso alles bij het oude, schrijven de twee bewindslieden aan de Tweede Kamer. Voor patiënten met het zware 'beveiligingsniveau 3' blijft dat ook daarna. Lichtere gevallen, nu tien tot twintig personen, zouden na de jaarwisseling een plaats in een gewone ggz-instelling moeten krijgen. Faber en Coenradie vragen alle betrokkenen wel zich "voortvarend" in te zetten om ze elders onder te brengen. Veldzicht beslist zelf wie de kliniek opneemt.

Beveiligingsniveau

Ondertussen wordt onderzocht waar de coa-bewoners die beveiligingsniveau 3 nodig hebben, in de toekomst naartoe kunnen, zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bij dit niveau zitten mensen in een gesloten setting met weinig bewegingsvrijheid. De verwachting is dat dit onderzoek half januari klaar is.

Als mensen uit de lichtere groep voor januari niet worden overgeplaatst naar bijvoorbeeld een alternatieve zorgaanbieder, dan kunnen zij ook in het nieuwe jaar de lopende behandeling in Veldzicht afmaken, licht de DJI-woordvoerder toe. Maar er komen in principe geen nieuwe mensen van deze groep meer bij. De asielzoekers komen er nu "om te stabiliseren, maar de hoge mate van beveiliging is eigenlijk niet goed voor deze patiënten". Gezien de schaarste aan bedden gaan die bij voorkeur naar tbs'ers.

Gereserveerde bedden

Een andere groep waarvoor de tbs-kliniek in principe niet was bedoeld, mensen zonder papieren, mag ook vooralsnog in Veldzicht blijven. Voor hen waren zeven bedden gereserveerd.

Tbs'ers moeten soms geruime tijd wachten op een plaats in een kliniek. Verantwoordelijk staatssecretaris Coenradie zoekt naar extra plekken.

Meer uit Binnenland

Parkeren weer toegestaan in Haagse straat waar drugslab zat

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.

1 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.

6 uur geleden
Musical Moulin Rouge! stopt voortijdig wegens waterschade

UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.

17 uur geleden
Verbod vrachtverkeer Merwedebrug, brugconstructie niet veilig

GORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.

18 uur geleden
Podium Beatrix Theater onder water door sprinkler, shows afgelast

UTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".

20 uur geleden
40.000 handtekeningen voor behoud 65-pluskorting in bus en tram

DEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.

20 uur geleden
Van Zanen: groot drugslab in woonwijk volstrekt onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.

20 uur geleden