Tbs en celstraf voor verkrachting van vrouw van 70
ZWOLLE (ANP) - Een 39-jarige man is maandag veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. Hij verkrachtte in Zwolle een vrouw van 70 en poogde haar te doden, oordeelde de rechtbank in Zwolle.
De vrouw wordt in de ochtend van 2 april 2023 onderkoeld in het struikgewas gevonden. In het ziekenhuis bleek dat ze met geweld seksueel was misbruikt. Bij haar vondst droeg ze een spijkerbroek, maar haar onderbroek ontbrak. Op basis van bewakingscamera's in de buurt werd de 39-jarige Dave S. herkend. Op de zolder van zijn woning werd de onderbroek van het slachtoffer gevonden.
"Hij heeft haar verkracht, van haar spullen beroofd en bijna voor dood in de bosjes achtergelaten", zei de rechter.
Kinderporno
Op de beelden van de bewakingscamera is te zien dat de man met zijn hand in zijn broek zat. Op dat moment bekeek hij kinderporno op zijn telefoon. De rechtbank stelt dat hij daarna op zoek ging naar een manier om zichzelf te bevredigen. Daarna viel hij een volstrekt willekeurig persoon aan. De verdachte had de volle opzet tot haar dood, stelt de rechtbank. Zelf zei Dave dat hij nieuwsgierig was naar hoe het zou zijn om iemands bewustzijn te ontnemen. "Hij heeft haar op beestachtige wijze van achteren aangevallen", aldus de rechter.
Dave S. heeft het seksueel misbruik altijd ontkend. Volgens de rechtbank is echter zijn sperma op het slachtoffer aangetroffen. Ook is hij veroordeeld voor het bezit en het vervaardigen van kinderporno.
Lichaam gedumpt
De man is eerder veroordeeld voor zedenfeiten. Daarnaast kreeg hij in juli 2014 1,5 jaar cel opgelegd voor het dumpen van het lichaam van een 27-jarige vrouw in de gracht in Zwolle. De vrouw overleed in zijn appartement aan een overdosis drugs.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
3 uur geleden