Tbs en celstraf voor verkrachting van vrouw van 70
ZWOLLE (ANP) - Een 39-jarige man is maandag veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. Hij verkrachtte in Zwolle een vrouw van 70 en poogde haar te doden, oordeelde de rechtbank in Zwolle.
De vrouw wordt in de ochtend van 2 april 2023 onderkoeld in het struikgewas gevonden. In het ziekenhuis bleek dat ze met geweld seksueel was misbruikt. Bij haar vondst droeg ze een spijkerbroek, maar haar onderbroek ontbrak. Op basis van bewakingscamera's in de buurt werd de 39-jarige Dave S. herkend. Op de zolder van zijn woning werd de onderbroek van het slachtoffer gevonden.
"Hij heeft haar verkracht, van haar spullen beroofd en bijna voor dood in de bosjes achtergelaten", zei de rechter.
Kinderporno
Op de beelden van de bewakingscamera is te zien dat de man met zijn hand in zijn broek zat. Op dat moment bekeek hij kinderporno op zijn telefoon. De rechtbank stelt dat hij daarna op zoek ging naar een manier om zichzelf te bevredigen. Daarna viel hij een volstrekt willekeurig persoon aan. De verdachte had de volle opzet tot haar dood, stelt de rechtbank. Zelf zei Dave dat hij nieuwsgierig was naar hoe het zou zijn om iemands bewustzijn te ontnemen. "Hij heeft haar op beestachtige wijze van achteren aangevallen", aldus de rechter.
Dave S. heeft het seksueel misbruik altijd ontkend. Volgens de rechtbank is echter zijn sperma op het slachtoffer aangetroffen. Ook is hij veroordeeld voor het bezit en het vervaardigen van kinderporno.
Lichaam gedumpt
De man is eerder veroordeeld voor zedenfeiten. Daarnaast kreeg hij in juli 2014 1,5 jaar cel opgelegd voor het dumpen van het lichaam van een 27-jarige vrouw in de gracht in Zwolle. De vrouw overleed in zijn appartement aan een overdosis drugs.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Volgende week komt er een grootschalige actie met politie op de Merwedebrug. Dat zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdagavond in het televisieprogramma Goedenavond Nederland. Sinds 18 juli mogen zware voertuigen niet meer over de verzwakte brug rijden, maar niet alle vrachtwagens houden zich aan het verbod.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen liepen donderdagavond mee in een stille tocht voor de 34-jarige vrouw die afgelopen weekend werd doodgeschoten in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Een woordvoerder van de familie schat dat er ongeveer 450 mensen aanwezig waren. De stoet vertrok kort na 19.00 uur bij het huis van de ouders van de vrouw en liep naar de New Yorksingel, waar ze met haar kinderen woonde.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een tram en een lijnbus zijn donderdagmiddag in Utrecht op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen gewond geraakt. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie. Volgens vervoersbedrijf Transdev is de buschauffeur een van de gewonden die door de ambulance zijn meegenomen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een landelijke storing in het reisinformatiesysteem van de NS is er geen informatie zichtbaar op borden op stations in heel Nederland en kunnen er ook geen berichten worden omgeroepen op de stations. Dat meldt de NS. Ook de informatie in de app is door de storing niet altijd actueel, zegt een woordvoerder.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er is een verband tussen de stroomstoring bij bedrijven aan de Botlekweg en Merseyweg in het Rotterdamse Botlekgebied en de brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte, meldt de veiligheidsregio. Een van de getroffen bedrijven was Esso. De raffinage moest deels worden stilgelegd en er werd afgefakkeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de ernstige droogte is van een officiële landelijke crisis nog geen sprake. Het Managementteam Watertekorten (MTW) oordeelde donderdag dat die stap nog niet nodig is, en dat er nu geen nieuwe grootschalige maatregelen komen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jacques Wallage, voormalig politicus van de Partij van de Arbeid, is woensdag op 79-jarige leeftijd overleden. De gemeente Groningen, waar Wallage opgroeide, woonde en studeerde, meldt dat donderdag. Van 1998 tot 2009 was hij er burgemeester.
10 uur geleden