
Tbs en celstraf voor verkrachting van vrouw van 70
ZWOLLE (ANP) - Een 39-jarige man is maandag veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. Hij verkrachtte in Zwolle een vrouw van 70 en poogde haar te doden, oordeelde de rechtbank in Zwolle.
De vrouw wordt in de ochtend van 2 april 2023 onderkoeld in het struikgewas gevonden. In het ziekenhuis bleek dat ze met geweld seksueel was misbruikt. Bij haar vondst droeg ze een spijkerbroek, maar haar onderbroek ontbrak. Op basis van bewakingscamera's in de buurt werd de 39-jarige Dave S. herkend. Op de zolder van zijn woning werd de onderbroek van het slachtoffer gevonden.
"Hij heeft haar verkracht, van haar spullen beroofd en bijna voor dood in de bosjes achtergelaten", zei de rechter.
Kinderporno
Op de beelden van de bewakingscamera is te zien dat de man met zijn hand in zijn broek zat. Op dat moment bekeek hij kinderporno op zijn telefoon. De rechtbank stelt dat hij daarna op zoek ging naar een manier om zichzelf te bevredigen. Daarna viel hij een volstrekt willekeurig persoon aan. De verdachte had de volle opzet tot haar dood, stelt de rechtbank. Zelf zei Dave dat hij nieuwsgierig was naar hoe het zou zijn om iemands bewustzijn te ontnemen. "Hij heeft haar op beestachtige wijze van achteren aangevallen", aldus de rechter.
Dave S. heeft het seksueel misbruik altijd ontkend. Volgens de rechtbank is echter zijn sperma op het slachtoffer aangetroffen. Ook is hij veroordeeld voor het bezit en het vervaardigen van kinderporno.
Lichaam gedumpt
De man is eerder veroordeeld voor zedenfeiten. Daarnaast kreeg hij in juli 2014 1,5 jaar cel opgelegd voor het dumpen van het lichaam van een 27-jarige vrouw in de gracht in Zwolle. De vrouw overleed in zijn appartement aan een overdosis drugs.
Meer uit Binnenland
SAN SALVADOR (ANP) - De rechtszaak over de moord op vier Nederlandse journalisten van de omroep IKON in El Salvador is uitgesteld tot 3 juni. Dat meldt Gert Kuiper, de broer van een van de in 1982 vermoorde journalisten. Ook de ngo en nieuwswebsite VOCES meldt het nieuws.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Pool Patryk Marcin Szwajnoch die door Nederland wordt gezocht is toegevoegd aan de 'Most Wanted'-lijst van Europol. Volgens Opsporing Verzocht deed Szwajnoch aan grootschalige illegale handel van drugs vanuit Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De automatische controles bij de uitstootvrije zones die sinds 1 januari in een reeks binnensteden gelden, werken niet bij buitenlandse voertuigen. Dat heeft staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) dinsdag gezegd in een debat. Boa's moeten voorlopig de handhaving bij de bedrijfswagens op zich nemen.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima gaan zaterdag niet naar de uitvaart van paus Franciscus. Het koningspaar en zijn gezin vieren zoals eerder gepland Koningsdag in Doetinchem. Wel beginnen de festiviteiten later, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst bekendgemaakt.
5 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Het derde slachtoffer van een schietpartij in Oosterhout eind maart is overleden. De 25-jarige man uit de Brabantse plaats lag zwaargewond in het ziekenhuis en is dinsdag aan zijn verwondingen overleden, meldt de politie.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 20-jarige vrouw uit Steenwijk wordt verdacht van het doden van haar baby direct na de bevalling. Ze stopte het lichaam in een vuilniszak en hield het op haar kamer verborgen. Tegen de vrouw is dinsdag in de rechtbank in Zwolle een celstraf van veertig maanden waarvan de helft voorwaardelijk geëist.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kardinaal Wim Eijk is zaterdag aanwezig bij de uitvaart van paus Franciscus. Het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland vertrekt op korte termijn naar Vaticaanstad. Ook bisschop Jan Hendriks gaat ernaartoe. Of er nog andere bisschoppen vanuit Nederland aansluiten, is nog niet bekend.
8 uur geleden