Tbs en celstraf voor verkrachting van vrouw van 70
ZWOLLE (ANP) - Een 39-jarige man is maandag veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. Hij verkrachtte in Zwolle een vrouw van 70 en poogde haar te doden, oordeelde de rechtbank in Zwolle.
De vrouw wordt in de ochtend van 2 april 2023 onderkoeld in het struikgewas gevonden. In het ziekenhuis bleek dat ze met geweld seksueel was misbruikt. Bij haar vondst droeg ze een spijkerbroek, maar haar onderbroek ontbrak. Op basis van bewakingscamera's in de buurt werd de 39-jarige Dave S. herkend. Op de zolder van zijn woning werd de onderbroek van het slachtoffer gevonden.
"Hij heeft haar verkracht, van haar spullen beroofd en bijna voor dood in de bosjes achtergelaten", zei de rechter.
Kinderporno
Op de beelden van de bewakingscamera is te zien dat de man met zijn hand in zijn broek zat. Op dat moment bekeek hij kinderporno op zijn telefoon. De rechtbank stelt dat hij daarna op zoek ging naar een manier om zichzelf te bevredigen. Daarna viel hij een volstrekt willekeurig persoon aan. De verdachte had de volle opzet tot haar dood, stelt de rechtbank. Zelf zei Dave dat hij nieuwsgierig was naar hoe het zou zijn om iemands bewustzijn te ontnemen. "Hij heeft haar op beestachtige wijze van achteren aangevallen", aldus de rechter.
Dave S. heeft het seksueel misbruik altijd ontkend. Volgens de rechtbank is echter zijn sperma op het slachtoffer aangetroffen. Ook is hij veroordeeld voor het bezit en het vervaardigen van kinderporno.
Lichaam gedumpt
De man is eerder veroordeeld voor zedenfeiten. Daarnaast kreeg hij in juli 2014 1,5 jaar cel opgelegd voor het dumpen van het lichaam van een 27-jarige vrouw in de gracht in Zwolle. De vrouw overleed in zijn appartement aan een overdosis drugs.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
10 uur geleden