Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taylor verwachtte debuut bij Oranje pas op later moment

Taylor verwachtte debuut bij Oranje pas op later moment

WARSCHAU (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor van Ajax hield er niet echt rekening mee dat hij donderdag in de kleedkamer van het Nederlands elftal de spelersgroep al moest toespreken. Dat is gebruikelijk bij Oranje als spelers het 'haasje' uit krijgen gereikt na hun eerste interland.

"Ik had het wel gehoopt, maar er niet per se op gerekend", aldus de 20-jarige Taylor na de zege van 2-0 op Polen in de Nations League. "Het gaat wel echt snel, ik kan het eigenlijk nog niet beseffen. Nu is het zaak om dit vast te houden."

Taylor werd deze interlandperiode voor het eerst opgeroepen door bondscoach Louis van Gaal. De geboren Alkmaarder was niet helemaal tevreden over de indruk die hij de eerste trainingsdagen in Zeist achter liet. "Ik heb mezelf nog niet echt kunnen laten zien, al wist ik ook wel dat dat lastig kon worden", zei Taylor in Warschau. "Als we in partijvormen elf tegen spelen, zit ik bij de reserves en wij zijn dan een soort Polen dat het tegen de basisploeg opneemt."

Van Gaal

Van Gaal was een dag voor de wedstrijd eerlijk tegen de nieuweling in zijn selectie als het ging om eventuele speeltijd. "Hij zei dat ik altijd 'ready' moest zijn en dat ik er moest staan als er geblesseerden zouden zijn." Dat gebeurde tegen Polen. In de eerste minuut viel middenvelder Teun Koopmeiners uit en halverwege kon ook Frenkie de Jong niet verder. Steven Berghuis, de vervanger van Koopmeiners, kreeg in de slotfase last van zijn rug. Taylor: "Toen wist ik wel dat het mijn moment kon zijn."

De vader van Kenneth Taylor had ook niet echt op het debuut gerekend en bleef achter in Nederland. Een jaar geleden miste hij ook al het debuut van zijn zoon in de Champions League, in Lissabon tegen Sporting Portugal. "Hij is er normaal echt altijd bij. Misschien kan hij beter wegblijven", grapte Taylor junior, die zijn dank uitsprak richting de spelersgroep van Oranje. "De groep heeft me goed opgevangen deze week. Iedereen is heel aardig en behulpzaam. Ik denk dat dat wel geholpen heeft. En het heeft ook geholpen dat we hier met veel Ajacieden zijn natuurlijk."

Verbeterpunt

Van Gaal vindt dat Taylor nog moet werken aan zijn 'defensieve oriëntatie'. De middenvelder kan zich daar in vinden. "Ik denk wel dat het een verbeterpunt is. Ajax-trainer Alfred Schreuder zegt ook dat ik agressiever moet zijn in de duels. Daar werk ik gewoon aan."

Taylor gaat het shirtje dat bij zijn eerste interland hoort inlijsten, in de hoop dat er snel meer wedstrijden volgen en misschien zelfs een plek in de WK-selectie voor Qatar. "Van Gaal heeft ook aangegeven dat ik zeker nog niet zeker ben van mijn plek en dat ik het bij Ajax en hier moet laten zien."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

8 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

9 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

9 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

10 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

11 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

11 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

13 uur geleden