Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taylor verwachtte debuut bij Oranje pas op later moment

Taylor verwachtte debuut bij Oranje pas op later moment

WARSCHAU (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor van Ajax hield er niet echt rekening mee dat hij donderdag in de kleedkamer van het Nederlands elftal de spelersgroep al moest toespreken. Dat is gebruikelijk bij Oranje als spelers het 'haasje' uit krijgen gereikt na hun eerste interland.

"Ik had het wel gehoopt, maar er niet per se op gerekend", aldus de 20-jarige Taylor na de zege van 2-0 op Polen in de Nations League. "Het gaat wel echt snel, ik kan het eigenlijk nog niet beseffen. Nu is het zaak om dit vast te houden."

Taylor werd deze interlandperiode voor het eerst opgeroepen door bondscoach Louis van Gaal. De geboren Alkmaarder was niet helemaal tevreden over de indruk die hij de eerste trainingsdagen in Zeist achter liet. "Ik heb mezelf nog niet echt kunnen laten zien, al wist ik ook wel dat dat lastig kon worden", zei Taylor in Warschau. "Als we in partijvormen elf tegen spelen, zit ik bij de reserves en wij zijn dan een soort Polen dat het tegen de basisploeg opneemt."

Van Gaal

Van Gaal was een dag voor de wedstrijd eerlijk tegen de nieuweling in zijn selectie als het ging om eventuele speeltijd. "Hij zei dat ik altijd 'ready' moest zijn en dat ik er moest staan als er geblesseerden zouden zijn." Dat gebeurde tegen Polen. In de eerste minuut viel middenvelder Teun Koopmeiners uit en halverwege kon ook Frenkie de Jong niet verder. Steven Berghuis, de vervanger van Koopmeiners, kreeg in de slotfase last van zijn rug. Taylor: "Toen wist ik wel dat het mijn moment kon zijn."

De vader van Kenneth Taylor had ook niet echt op het debuut gerekend en bleef achter in Nederland. Een jaar geleden miste hij ook al het debuut van zijn zoon in de Champions League, in Lissabon tegen Sporting Portugal. "Hij is er normaal echt altijd bij. Misschien kan hij beter wegblijven", grapte Taylor junior, die zijn dank uitsprak richting de spelersgroep van Oranje. "De groep heeft me goed opgevangen deze week. Iedereen is heel aardig en behulpzaam. Ik denk dat dat wel geholpen heeft. En het heeft ook geholpen dat we hier met veel Ajacieden zijn natuurlijk."

Verbeterpunt

Van Gaal vindt dat Taylor nog moet werken aan zijn 'defensieve oriëntatie'. De middenvelder kan zich daar in vinden. "Ik denk wel dat het een verbeterpunt is. Ajax-trainer Alfred Schreuder zegt ook dat ik agressiever moet zijn in de duels. Daar werk ik gewoon aan."

Taylor gaat het shirtje dat bij zijn eerste interland hoort inlijsten, in de hoop dat er snel meer wedstrijden volgen en misschien zelfs een plek in de WK-selectie voor Qatar. "Van Gaal heeft ook aangegeven dat ik zeker nog niet zeker ben van mijn plek en dat ik het bij Ajax en hier moet laten zien."

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

6 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

6 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

9 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

10 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

11 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

13 uur geleden