Taylor verwachtte debuut bij Oranje pas op later moment
WARSCHAU (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor van Ajax hield er niet echt rekening mee dat hij donderdag in de kleedkamer van het Nederlands elftal de spelersgroep al moest toespreken. Dat is gebruikelijk bij Oranje als spelers het 'haasje' uit krijgen gereikt na hun eerste interland.
"Ik had het wel gehoopt, maar er niet per se op gerekend", aldus de 20-jarige Taylor na de zege van 2-0 op Polen in de Nations League. "Het gaat wel echt snel, ik kan het eigenlijk nog niet beseffen. Nu is het zaak om dit vast te houden."
Taylor werd deze interlandperiode voor het eerst opgeroepen door bondscoach Louis van Gaal. De geboren Alkmaarder was niet helemaal tevreden over de indruk die hij de eerste trainingsdagen in Zeist achter liet. "Ik heb mezelf nog niet echt kunnen laten zien, al wist ik ook wel dat dat lastig kon worden", zei Taylor in Warschau. "Als we in partijvormen elf tegen spelen, zit ik bij de reserves en wij zijn dan een soort Polen dat het tegen de basisploeg opneemt."
Van Gaal
Van Gaal was een dag voor de wedstrijd eerlijk tegen de nieuweling in zijn selectie als het ging om eventuele speeltijd. "Hij zei dat ik altijd 'ready' moest zijn en dat ik er moest staan als er geblesseerden zouden zijn." Dat gebeurde tegen Polen. In de eerste minuut viel middenvelder Teun Koopmeiners uit en halverwege kon ook Frenkie de Jong niet verder. Steven Berghuis, de vervanger van Koopmeiners, kreeg in de slotfase last van zijn rug. Taylor: "Toen wist ik wel dat het mijn moment kon zijn."
De vader van Kenneth Taylor had ook niet echt op het debuut gerekend en bleef achter in Nederland. Een jaar geleden miste hij ook al het debuut van zijn zoon in de Champions League, in Lissabon tegen Sporting Portugal. "Hij is er normaal echt altijd bij. Misschien kan hij beter wegblijven", grapte Taylor junior, die zijn dank uitsprak richting de spelersgroep van Oranje. "De groep heeft me goed opgevangen deze week. Iedereen is heel aardig en behulpzaam. Ik denk dat dat wel geholpen heeft. En het heeft ook geholpen dat we hier met veel Ajacieden zijn natuurlijk."
Verbeterpunt
Van Gaal vindt dat Taylor nog moet werken aan zijn 'defensieve oriëntatie'. De middenvelder kan zich daar in vinden. "Ik denk wel dat het een verbeterpunt is. Ajax-trainer Alfred Schreuder zegt ook dat ik agressiever moet zijn in de duels. Daar werk ik gewoon aan."
Taylor gaat het shirtje dat bij zijn eerste interland hoort inlijsten, in de hoop dat er snel meer wedstrijden volgen en misschien zelfs een plek in de WK-selectie voor Qatar. "Van Gaal heeft ook aangegeven dat ik zeker nog niet zeker ben van mijn plek en dat ik het bij Ajax en hier moet laten zien."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
4 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
5 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
20 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
20 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
22 uur geleden