Taylor Swift spreekt op Instagram steun uit voor Kamala Harris
LOS ANGELES (ANP) - Zangeres Taylor Swift heeft woensdagochtend, na het debat tussen de twee Amerikaanse presidentskandidaten, officieel haar steun uitgesproken voor Kamala Harris. De zangeres deelde haar stemadvies met haar ruim 283 miljoen volgers op Instagram.
Swift stelt dat zij Harris steunt, omdat de Democratische vicepresident "vecht voor rechten en doelen die een vechter nodig hebben om te overleven. Ik denk dat zij een stabiele, getalenteerde leider is en ik denk dat we zoveel meer met dit land kunnen bereiken als we door kalmte en niet door chaos worden geleid."
De zangeres stelt dat zij haar keuze definitief maakte na het debat. "Als je nog niet gekeken hebt, doe dan onderzoek naar de onderwerpen waarover het gaat", adviseert zij. "En de standpunten die beide kandidaten innemen over de zaken die voor jou belangrijk zijn. Als stemgerechtigde zorg ik ervoor dat ik alles zie en lees wat ik kan over hun plannen en toekomstvisie op dit land."
Kunstmatige intelligentie
Ook gaat Swift in op het feit dat er recent berichten rondgingen dat zij Donald Trump zou steunen. Dit bericht was gegenereerd door kunstmatige intelligentie. "Dat heeft mijn angst voor AI en misinformatie gevoed", aldus de zangeres. "Mede daardoor heb ik besloten dat ik volledig transparant wil zijn over wat ik deze verkiezingen wil als stemgerechtigde. De beste manier om misinformatie te bestrijden, is de waarheid."
Het stemadvies van Swift wordt al jaren gezien als een belangrijke factor in Amerikaanse verkiezingen. De populaire zangeres deelt sinds de tussentijdse verkiezingen in 2018 haar mening, meestal pas een paar weken voor de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
4 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
3 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
5 uur geleden