Taylor Swift spreekt op Instagram steun uit voor Kamala Harris
LOS ANGELES (ANP) - Zangeres Taylor Swift heeft woensdagochtend, na het debat tussen de twee Amerikaanse presidentskandidaten, officieel haar steun uitgesproken voor Kamala Harris. De zangeres deelde haar stemadvies met haar ruim 283 miljoen volgers op Instagram.
Swift stelt dat zij Harris steunt, omdat de Democratische vicepresident "vecht voor rechten en doelen die een vechter nodig hebben om te overleven. Ik denk dat zij een stabiele, getalenteerde leider is en ik denk dat we zoveel meer met dit land kunnen bereiken als we door kalmte en niet door chaos worden geleid."
De zangeres stelt dat zij haar keuze definitief maakte na het debat. "Als je nog niet gekeken hebt, doe dan onderzoek naar de onderwerpen waarover het gaat", adviseert zij. "En de standpunten die beide kandidaten innemen over de zaken die voor jou belangrijk zijn. Als stemgerechtigde zorg ik ervoor dat ik alles zie en lees wat ik kan over hun plannen en toekomstvisie op dit land."
Kunstmatige intelligentie
Ook gaat Swift in op het feit dat er recent berichten rondgingen dat zij Donald Trump zou steunen. Dit bericht was gegenereerd door kunstmatige intelligentie. "Dat heeft mijn angst voor AI en misinformatie gevoed", aldus de zangeres. "Mede daardoor heb ik besloten dat ik volledig transparant wil zijn over wat ik deze verkiezingen wil als stemgerechtigde. De beste manier om misinformatie te bestrijden, is de waarheid."
Het stemadvies van Swift wordt al jaren gezien als een belangrijke factor in Amerikaanse verkiezingen. De populaire zangeres deelt sinds de tussentijdse verkiezingen in 2018 haar mening, meestal pas een paar weken voor de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
7 uur geleden