Taylor Swift spreekt op Instagram steun uit voor Kamala Harris
LOS ANGELES (ANP) - Zangeres Taylor Swift heeft woensdagochtend, na het debat tussen de twee Amerikaanse presidentskandidaten, officieel haar steun uitgesproken voor Kamala Harris. De zangeres deelde haar stemadvies met haar ruim 283 miljoen volgers op Instagram.
Swift stelt dat zij Harris steunt, omdat de Democratische vicepresident "vecht voor rechten en doelen die een vechter nodig hebben om te overleven. Ik denk dat zij een stabiele, getalenteerde leider is en ik denk dat we zoveel meer met dit land kunnen bereiken als we door kalmte en niet door chaos worden geleid."
De zangeres stelt dat zij haar keuze definitief maakte na het debat. "Als je nog niet gekeken hebt, doe dan onderzoek naar de onderwerpen waarover het gaat", adviseert zij. "En de standpunten die beide kandidaten innemen over de zaken die voor jou belangrijk zijn. Als stemgerechtigde zorg ik ervoor dat ik alles zie en lees wat ik kan over hun plannen en toekomstvisie op dit land."
Kunstmatige intelligentie
Ook gaat Swift in op het feit dat er recent berichten rondgingen dat zij Donald Trump zou steunen. Dit bericht was gegenereerd door kunstmatige intelligentie. "Dat heeft mijn angst voor AI en misinformatie gevoed", aldus de zangeres. "Mede daardoor heb ik besloten dat ik volledig transparant wil zijn over wat ik deze verkiezingen wil als stemgerechtigde. De beste manier om misinformatie te bestrijden, is de waarheid."
Het stemadvies van Swift wordt al jaren gezien als een belangrijke factor in Amerikaanse verkiezingen. De populaire zangeres deelt sinds de tussentijdse verkiezingen in 2018 haar mening, meestal pas een paar weken voor de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
8 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
6 uur geleden