Taylor Swift leidt bijna 338.000 mensen naar stemwebsite
LOS ANGELES (ANP) - Taylor Swift heeft met haar steunbetuiging aan presidentskandidaat Kamala Harris bijna 338.000 mensen naar een stemwebsite verwezen. Een woordvoerder van de officiële stemwebsite Vote.gov zegt tegen The Hollywood Reporter dat 337.826 mensen op de speciale link bij het bericht van de zangeres hebben geklikt. Amerikaanse staatsburgers moeten zich voor verkiezingen registreren om te kunnen stemmen.
Swift sprak woensdagochtend, na het debat tussen Donald Trump en Harris, haar steun uit voor laatstgenoemde. Ze riep haar volgers op te gaan stemmen en plaatste een speciale link bij haar bericht.
De zangeres sprak in 2018 voor het eerst haar steun uit voor een Democratische kandidaat en was een felle tegenstander van Donald Trump. Dat was uniek voor iemand uit de country, een genre dat erg populair is in het zuiden van Amerika. Daar zijn juist de Republikeinse kandidaten populair.
Harris krijgt de stem van Swift onder meer omdat ze "een stabiele, getalenteerde leider" is. "En ik denk dat we zoveel meer met dit land kunnen bereiken als we door kalmte en niet door chaos worden geleid."
Meer uit Buitenland
AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK.
46 minuten geledenSANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben maandag ingestemd met nieuwe, strengere terugkeerregels voor asielzoekers die niet in de EU mogen blijven. Een van de onderdelen van het akkoord is dat EU-lidstaten 'terugkeerhubs' in derde landen mogen realiseren voor afgewezen asielzoekers. Nederland wil zo'n centrum in Oeganda opzetten en is daarover al een paar maanden met het Afrikaanse land in gesprek.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft een inval gedaan bij het kantoor van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in Oost-Jeruzalem, meldt UNRWA-chef Philippe Lazzarini. Hij schrijft op X dat de agenten de VN-vlag hebben neergehaald en vervangen door een Israëlische vlag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben een politiek akkoord bereikt over de verdeling van asielzoekers over de EU, de zogeheten solidariteitspool. Daarin wordt jaarlijks aangegeven welke landen asielzoekers moeten overnemen van landen die de instroom niet aankunnen. In 2026 moeten 21.000 asielzoekers worden overgenomen, zo is afgesproken. Landen kunnen ook kiezen voor het afkopen ervan, voor 20.000 euro per asielzoeker.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
4 uur geleden