Taylor Swift leidt bijna 338.000 mensen naar stemwebsite
LOS ANGELES (ANP) - Taylor Swift heeft met haar steunbetuiging aan presidentskandidaat Kamala Harris bijna 338.000 mensen naar een stemwebsite verwezen. Een woordvoerder van de officiële stemwebsite Vote.gov zegt tegen The Hollywood Reporter dat 337.826 mensen op de speciale link bij het bericht van de zangeres hebben geklikt. Amerikaanse staatsburgers moeten zich voor verkiezingen registreren om te kunnen stemmen.
Swift sprak woensdagochtend, na het debat tussen Donald Trump en Harris, haar steun uit voor laatstgenoemde. Ze riep haar volgers op te gaan stemmen en plaatste een speciale link bij haar bericht.
De zangeres sprak in 2018 voor het eerst haar steun uit voor een Democratische kandidaat en was een felle tegenstander van Donald Trump. Dat was uniek voor iemand uit de country, een genre dat erg populair is in het zuiden van Amerika. Daar zijn juist de Republikeinse kandidaten populair.
Harris krijgt de stem van Swift onder meer omdat ze "een stabiele, getalenteerde leider" is. "En ik denk dat we zoveel meer met dit land kunnen bereiken als we door kalmte en niet door chaos worden geleid."
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
4 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
9 uur geleden